Nem félünk eléggé
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
“Gyorsan és keményen fellép” a kormány, ha azt látja, hogy az “extraprofitadó” által érintett cégek áthárítják terheiket a fogyasztókra – ígérte Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter, aki a Bokros-csomag méretű, mintegy 2000 milliárd forintos állami megszorító csomagról is beszélt.
A kabinet a soproni kihelyezett kormányülésen döntött a rezsi- és honvédelmi alap felállításáról, illetve az azt finanszírozó extraprofitadó kivetéséről, aminek összege 2022-ben meghaladja a 800 milliárd forintot, jövőre pedig eléri az 1000 milliárd forintot - mondta Nagy Márton gazdaságfejlesztési miniszter a Kossuth Rádió Vasárnapi újság című műsorában.
Mire az állami rádióban a miniszter ezt bejelentette, már ki is jött szombat éjjel a friss Magyar Közlöny, benne a kormány által “extraprofitadóként” emlegetett új adókkal és elvonásokkal. Ezek közt van a repülések után fizetendő 3900-9750 forintos adó, a cégautóadó csaknem megduplázása, és az is, hogy a Revolut jellegű utalások után is fizetni kell a jövőben. Ezekről itt írtunk részletesen:
A Kossuth Rádió reggeli műsorában Nagy Márton miniszter azt is elmondta: a kabinet folyamatosan figyelni fogja, hogy az extraprofitadó által érintett cégek áthárítják-e terheiket a fogyasztókra, majd gyorsan és keményen fellép, ha ez esetleg megtörténne.Megjöttek az extraprofitadók: minimum 3900 forint a repülőjegyadó, dupla a cégautóadó
Kiderültek a kormány által kivetett "extraprofitadók" részletei. A kormányrendelet rögzíti a repülőjegyekre kivetett új, kétféle tarifát alkalmazó adót, a csaknem duplájára emelt cégautóadót és kiderül az is, hogy a Revolut-jellegű utalások után is fizetni kell ezután.
A miniszter szólt arról is, a kormány önmagán végzi a legnagyobb spórolást: még idén 581 milliárd forint, jövőre pedig 500 milliárd forint megtakarítással számolnak. Emellett az állami beruházások átütemezésével és halasztásával 2022-2023-ban összesen 1150 milliárd forintot spórolnának meg. Ezekről, a Fidesz által sokat szidott Bokros-csomagéhoz hasonló méretű megszorításokról itt írtunk:
Több mint 2000 milliárd forint megtakarításról döntött a kormány
Máris lehúzott 2000 milliárd forintot az Orbán-kormány az idei és a jövő évi, még el sem fogadott büdzséből, hogy spóroljon.
Az elmúlt években drámaian nőtt a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. A hazai cégek – különösen a kis- és középvállalkozások – kockázatérzékelése és felkészültsége azonban érdemben elmarad a helyzet által indokolt mértéktől.
A vállalkozások számára egyre vonzóbb lehetőség saját célra villamos energiát termelni, különösen a napenergia hasznosítása révén.
A forint jelentős árfolyamingadozása érdemben megnehezíti az olyan beruházások finanszírozását, amelyek importhányadot tartalmaznak.
Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.
Lehetséges forgatókönyvek.
Súlyos betegség Romániában azonosított juhhimlő, amely gazdasági károkat is okozhat.
Diego ügyvezetőjével beszélgettünk.
Furcsa részeletek derültek ki a HUN-REN Irányító Testületének üléséről. Miért szavaz valaki igennel az átalakításra, ha aztán lemond?