Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tagállamoknak elegük van Orbán Viktor vétóiból, Várhelyi Olivér pozíciója bánhatja.
Búcsút mondhat Magyarország a befolyásos portfóliónak a következő Európai Bizottságban – írta a Politico. A brüsszeli lap több diplomáciai forrásból is úgy értesült, hogy az EU-tagállamok vezetőinek annyira elegük van már Orbán Viktor folyamatos vétóiból és akadályoztatásából az Ukrajnáról szóló döntésekben, hogy ezzel akarják büntetni a magyar kormányt.
Magyarország uniós biztosa jelenleg Várhelyi Olivér, aki a bővítésért felel. A Politico szerint a magyarok a következő bizottságban is szeretnék megtartani a posztot, de a többi tagállam erről hallani sem akar.
„Aligha jöhet szóba”, hogy Magyarország megtartsa az irányítást bármilyen erős portfólió felett – mondta a lapnak az egyik névtelenséget kérő diplomata.
Az Európai Bizottság biztosait a tagállami vezetők és a következő bizottsági elnök választja ki, majd az Európai Parlament illetékes szakbizottságai is meghallgatják őket. Korábban Trócsányi László éppen a parlamenti meghallgatáson bukott el.
A Politico arra is emlékeztet: Várhelyit korábban azzal vádolták, hogy aláássa az EU-tagjelölt országokkal kapcsolatos uniós politikát, például az ügynöktörvényt megszavazó Grúziával kialakult patthelyzetben.
Egy másik diplomata a lapnak úgy fogalmazott: kizárt, hogy a Várhelyi-féle „katasztrófa” és Orbán Viktor Ursula von der Leyen elleni támadásai után bármilyen fontos pozíciót adnának a magyaroknak. Mások már korábban aggodalmukat fejezték ki amiatt, hogy Várhelyi Olivérnek fontos szerepe van a bővítési tárgyalásokban, miközben a magyar kormány nyíltan ellenzi Kijev csatlakozását.
Ez történik, ha a kecskére bízzuk a káposztát
– kommentálta egyikük a történteket.
A hírek szerint a 27 uniós tagállam kormányai éppen azért kezdték el szerdán megtárgyalni az Európai Bizottság stratégiáját Ukrajna és Moldova csatlakozási tárgyalásaival kapcsolatban, hogy megelőzzék a július elsején kezdődő magyar féléves EU-elnökséget.
A többség nem csak a magyar elnökségtől tart: mint megírtuk, nem akarják megvárni a következő írásos jelentést sem, tartanak ugyanis attól, hogy Várhelyi Olivér halogatni fogja annak megjelenését.
A Politico úgy tudja, hogy a tárgyalásokon élénk vita alakult ki a kérdésről. Hírek szerint a magyar EU-s nagykövet egy 11 pontos listát mutatott be olyan kétoldalú kérdésekről, amelyeket Budapest a tárgyalási keretbe szeretne felvenni.
Litvánia nagykövete emlékeztette magyar kollégáját a szerződésekben rögzített „őszinte együttműködés” kötelezettségére, és arra, hogy ha minden ország a kétoldalú kérdések listájával állna elő, soha nem lenne előrelépés.
Címlapképünkön Várhelyi Olivér és Orbán Viktor miniszterelnök.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Büszkén hirdeti magát Budapest legelőkelőbb éttermei közt a Nobu, az étterem alapvetés a világsztárok között is. Most betekintést kaptunk arról, hogy az alapító Nobuyuki Matsuhisa szellemében hogyan készül náluk a japán konyha egyik legegyszerűbb, mégis legelőkelőbb fogása, a szasimi.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a hadügyminisztert.