szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Már az elmúlt hónapokban is jól teljesített a magyar tőzsde, többször is rekordot döntött, ma pedig ismét történelmi csúcsot ért el. Átlag feletti volt ma a forgalom, és a kedvező nemzetközi hangulat is kellett a csúcsdöntéshez.

Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 666 pontos, 0,96 százalékos emelkedéssel, 70 327 ponton, új történelmi csúcson zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 11,3 milliárd forint volt, a vezető részvények erősödtek az előző napi záráshoz képest.

Szemán Péter az Equilor Befektetési Zrt. elemzője elmondta, hogy átlag feletti forgalom mellett, a kedvező nemzetközi befektetői hangulatnak köszönhetően emelkedett a BUX. Ez a jó hangulat hatott a vezető részvények közül az OTP és a Mol árfolyam erősödésére is, míg a Richternél a növekedés hátterében egy szerdai hír áll, amely szerint a gyógyszergyártó 12 millió euróért felvásárolta a belga BCI Pharma biotechnológiai vállalatot. Erről itt írtunk részletesebben:

A Richter felvásárolta a belga BCI Pharma-t

A BCI Pharma biotechnológiai vállalat számos nőgyógyászati indikációban eredeti kutatást végez, és rendkívül értékes preklinikai jelölt molekulákat fedezett fel.

A mai kereskedésben a Mol 1,14 százalékkal 2840 forintra erősödött, 1,3 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 1,27 százalékkal 17 600 forintra nőtt, forgalmuk 4,4 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 0,19 százalékkal 1058 forintra emelkedett, forgalma 4,1 milliárd forint volt. A Richter-papírok árfolyama 0,7 százalékkal 9335 forintra erősödött, a részvények forgalma 981,3 millió forintot ért el.

Már az elmúlt hónapokban is jól teljesített a magyar tőzsde, és többször is rekordot döntött: tavaly decemberben első alkalommal zárt 60 ezer pont felett, december végén átlépte a 61 ezres szintet. Azóta sorra dönti a rekordokat: idén április közepén áttörte a 67 ezret, a hónap végén pedig 68 ezer felett zárt. A 69 ezer sem jelentett akadályt májusban, majd júniusban megugrotta a 70 ezres küszöböt is, ma pedig újabb történelmi csúcsot ért el.

Nem sikertörténet a magyar tőzsde, de “a világ vagány, kalandkereső befektetőinek felkeltheti az érdeklődését”

Nyolcévnyi tulajdonlás alatt nem vált valóra a jegybank álma, hogy naggyá teszi a tőzsdét; a BÉT koncentrált, marginális és kockázatos maradt. A fantáziadús kis cégeknek viszont kaput nyitottak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!