Varga: megfelelő szinten áll a devizatartalék
A nemzetgazdasági miniszter szerint a devizatartalék jelenlegi szintje megfelelően biztosítja a magyar gazdaság külső stabilitását, továbbá a piaci bizalom biztosításához is elegendő.
A nemzetgazdasági miniszter szerint a devizatartalék jelenlegi szintje megfelelően biztosítja a magyar gazdaság külső stabilitását, továbbá a piaci bizalom biztosításához is elegendő.
Hiába emelkedett jogerőre a gázügyben hozott bírósági ítélet, ez már nem oszt, nem szoroz a szolgáltatók számára. Az Orbán-kormány egy hét alatt elvette az energiahivatal és a közigazgatási bíróság illetékességét, újrarajzolta a képletet meghatározó hatóságot, és kibővítette a rezsidíjcsökkentésben érintett közszolgáltatások körét.
A magyar kormány nem készül "választási költségvetés" összeállítására - mondta csütörtökön Londonban Cséfalvay Zoltán.
Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a megüresedett adó- és pénzügypolitikáért felelős államtitkári posztra Orbán Gábor közgazdászt jelöli.
Két és félszeres keresletre, a meghirdetett összeg felett értékesített az előző aukciós hozamnál és a másodpiaci referenciahozamnál alacsonyabb hozammal 12 hónapos diszkont kincstárjegyet (dkj) az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) csütörtöki aukcióján.
Görögországban 26 százalékra emelkedett a munkanélküliség a tavalyi utolsó negyedévben a három hónappal korábbi 24,8 százalékról.
Sosem törekedett arra, hogy politikus legyen, vagy nagy karriert fusson be és már régóta a Németh Zsuzsa nevet használja – nyilatkozta Németh Lászlóné fejlesztési miniszter a Heti Válasznak adott interjújában, mely miniszterré történő kinevezése óta az első volt.
Ewald Nowotnynak, az osztrák jegybank elnökének fogadkozott a magyar jegybankelnök, hogy nem tervezik a bankok államosítását.
Nem lenne tanácsos orosz rubelben vagy állampapírban tartani a jegybanki devizatartalékok egy részét Bod Péter Ákos szerint.
Elállt a Magyar Energia Hivatal ellen a rezsicsökkentés ügyében indított pertől a Tigáz DSO Földgázelosztó a csütörtöki tárgyaláson a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bíróságon. A tárgyaláson mindkét fél lemondott fellebbezési jogáról, így az elsőfokú döntés nyomban jogerőre is emelkedett.
Nem nyugodnak a kedélyek a forintpiacon, a magyar fizetőeszköz már negyedik napja ugrál 300 forint felett az euróval szemben. Martonyi János külügyminiszter és Balog Ádám jegybanki alelnök szerdai nyugtató szavainak elmúlt a hatása, a forint euróval szembeni árfolyama csütörtökön késő délelőtt újra a 306-os kurzus felett is járt egy rövid ideig.
Budai Zoltán, az első Orbán-kormány korábbi államtitkára irányítja majd májustól a Magyar Turizmus Zrt. New York-i képviseletét – közölte a Turizmus Online.
Matolcsy György a héten már a középvezetőket távolítja el a Magyar Nemzeti Bankból, miután a múlt héten kirúgta a felső vezetőket. A piszkos munkát Matolcsy bizalmasa, az új alelnök, Balog Ádám intézte, miközben a jegybankelnök azt is elintézte, hogy mindenkit eltiltson a nyilvános szerepléstől.
Gyengült kissé a forint csütörtök délelőtt az előző esti árfolyamához képest, de erősebben áll a szerdán elért idei árfolyam mélypontnál.
Bár a befektetők nem szeretik az Orbán Viktor által képviselt gazdaságpolitikát, csak akkor tudnának változást elérni ennek irányában, ha eladnák magyar kötvényeiket és forintjukat – írja a Reuters elemzésében.
A cseh és a magyar fizetőeszközzel összehasonlítva a forint alulteljesítőnek számít az uniós csatlakozás óta. Szembeszökő a forint gyengülése a többi devizához képest az elmúlt 9 évben. Ez nem az, amit a magyar döntéshozók 2004-ben látni szerettek volna.
A várt stagnálás helyett viszonylag erőteljes emelkedéssel kezdték a csütörtöki kereskedési napot a főbb európai tőzsdeindexek.
Az ipari termelés januárban 1,4 százalékkal elmaradt az egy évvel korábbitól, de 2,9 százalékkal nőtt az előző hónaphoz, tavaly decemberhez képest - jelentette csütörtökön a Központi Statisztikai Hivatal (KSH). Az adatok megegyeznek a március 7-én közölt előzetes jelentésben közöltekkel.
Gyengült kissé a forint csütörtök reggelre az előző esti árfolyamához képest.
A tarifák 10 százalék helyett 15 százalékos lefaragását tervezi a kormány, ha az áramszolgáltatók pert nyernek - közölte a Blikk.