Dagad az állami karbonvagyon
 

Dagad az állami karbonvagyon

Évente több mint 40 milliárd forint karbonbevételre számíthat Magyaroroszág 2013-2020 között, de ennek felét dedikáltan éghajlatváltozásra kellene fordítani. A Magyar Energiahatékonysági intézet (MEHI) szerint ideje volna megtervezni a beruházási prioritásokat.

hvg.hu hvg.hu

Varga Mihály:
 

Varga Mihály: "az IMF nem szívbajos"

Kemény tárgyalásokra számít az EU-val és az IMF-fel Varga Mihály. A nemzetközi hiteltárgyalásokért felelős tárca nélküli miniszter a köztévé reggeli műsorában azt mondta: biztos benne, hogy az MNB-adóval megspékelt tranzakciós illeték ügye elő fog kerülni az egyeztetésen.

hvg.hu hvg.hu


VG: akár a GDP-t is befolyásolhatja a kánikula
 

VG: akár a GDP-t is befolyásolhatja a kánikula

Több százmilliárd forintos nagyságrendű kárt okozhat a mezőgazdaságban az elmúlt hetek szokatlanul forró időjárása, így az idén az agrárium biztosan nem húzza fel a GDP-t - írja a hétfői Világgazdaság.

MTI MTI


Így trükköznek a kormánypártok a büdzsével
 

Így trükköznek a kormánypártok a büdzsével

A kormánypárti képviselők néhol egészen trükkös javaslatokkal egészítenék ki a jövő évi költségvetést. Néhányan az áfatrükköt és az szja-bevételcselt veszik elő, de az is divatos megoldás, hogy egy felduzzasztott költségvetési kiadásból csipegetnek a képviselők, akár többször is ugyanazt az összeget. Mások egyszerűen csak állami mentőövet kérnek, vagy sportcsarnokot.

hvg.hu hvg.hu

Szén-dioxid-kvóták: könnyítést kapott Bulgária, Csehország és Románia
 

Szén-dioxid-kvóták: könnyítést kapott Bulgária, Csehország és Románia

Hozzájárult az Európai Bizottság, hogy Bulgária, Csehország és Románia a következő években is fenntarthassa azt a rendszert, amelyben ingyen ad úgynevezett szennyezési kvótát erőműveinek. Magyarország és Lengyelország hasonló kérését is vizsgálják Brüsszelben. Ciprus, Észtország és Litvánia már korábban megkapta az engedélyt.

MTI MTI