Újraindítja a Mol a százhalombattai finomítót
A Mol százhalombattai olajfinomítóját július végén állították le.
A Mol százhalombattai olajfinomítóját július végén állították le.
Nemcsak kirívóan magasak az áram- és gázárak, de nagyon hullámzók is, a beszerzők így pár óra leforgása alatt óriási összegeket kaszálhatnak, de ugyanúgy óriásit bukhatnak is. A legtöbben ezt nem merik megkockáztatni, most inkább nem adnak árat, így sok kis- és középvállalkozás jelenleg képtelen energiát venni a következő évre. A piacokat leginkább a körvonalazódó EU-s árletörő csomag nyugtathatja meg, sok kereskedő inkább kivár, hátha a következő hetekben már normálisabb árakat tud ajánlani az ügyfeleknek, akik persze szintén ezért imádkoznak.
A bontásra 363 millió forintot szánnak - jelent meg a szerda esti Magyar Közlönyben.
A GKI szerint azért dolgozik sok nyugdíjas, mert képtelenek megélni a nyugdíjukból.
Ismeretlen okból távozott a paksi bővítésért felelős államtitkári posztjáról Süli János, aki 2019-ben ismeretlen okból kirúgta a bővítésért felelős Aszódi Attilát. Az orosz Roszatomra bízott beruházás legfontosabb részletei mind a mai napig titkosak. Hosszas csúszások után az atomhivatal kiadta az erőmű létesítési engedélyét, de csak fenntartásokkal, a terveket még át kell dolgozni. A kormány elkötelezett a projekt mellett, pedig kérdés, a Roszatom egyáltalán képes-e kivitelezni, az pedig biztos, hogy minimum nagyon kockázatos egy ellenséges hatalomra bízni.
A kedvezményt egyelőre fél évre, december 1-jétől vezetnék be.
Aki itt akarna hatalmas birtokhoz jutni, csalódni fog.
Vlagyivosztokban szólalt fel az orosz elnök, ahol ismét megfejtette a világot.
Állami projekt lett a Békési-medence kutatása, de annyira, hogy jövő januárban már meg is indítanák a gázkitermelést.
Ársapka, vörös és zöld zóna – ötletel az Európai Bizottság, hogy mit lehetne kezdeni az orosz gázfüggőséggel.
Oroszország a tengeri blokádot augusztus elején oldott fel, azonban most újra azzal fenyegetnek.
Rengeteg a külső és belső rossz hatás, de ezek egyelőre csak óriási drágulást okoztak a magyar iparban, gyárbezárásokat vagy a munka visszafogását nem. Így aztán szépen nőtt a termelés júliusban is.
Gázfogyasztási takarékossági programot tett közzé az olasz kormány, amelynek értelmében lerövidül a fűtési szezon, a középületeket pedig legfeljebb 17 fokra fűtik fel.
Az új katát kevesen választották, a legtöbben az átalányadózásra tértek át, rengetegen viszont a feketézés felé fordulhattak
Egyelőre az ellátásbiztonságot nem fenyegeti, hogy Moszkva mondvacsinált okból leállította az Északi Áramlat gázvezetéket. A gázárakat viszont tovább hajtja fölfelé, télen pedig már gázhiány is lehet.
A bíróság hatályon kívül helyezte a 175 hajó befogadására tervezett kikötő építési engedélyét.
Az önkormányzat szeretne megszabadulni a fürdőtől, így egészen addig nem is nyitják ki azt, amíg meg nincs az új tulajdonos.
Az Európai Bizottság javaslatot tett arra is, hogy ne ismerjék el se a zaporizzsjai, se a herszoni régióban kiállított orosz útleveleket.
Miközben elkeseredett energiaháború folyik Oroszország és a Nyugat között, az OPEC+ államok csökkentik kitermelésüket, hogy megakadályozzák az ár lassú mérséklődését.