Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szankciós listán szereplő orosz vezetőkkel fog beszélgetni.
A magyar külgazdasági és külügyminiszter is részt vesz az Orosz Energiahét elnevezésű programsorozat csütörtöki napján; Szijjártó Péter a „Globális energiatrendek: ma és holnap” című panelbeszélgetés részese lesz – vette észre a 444.hu.
A miniszter beszélgetőtársai között ott lesz az orosz miniszterelnök-helyettes, Alekszandr Novak, valamint olyan orosz vállalatok vezetői, mint a Gazprom Neft, a Novatek és a VEB.RF. A lap szerint közülük mindannyian szerepelnek valamelyik nyugati szankciós listán.
Szijjártó egy Putyin-portré alatt egyeztetett az orosz külügyminiszterrel
A beszélgetést egy olyan teremben tartották, aminek a faláról az orosz elnök nézett le.
A panelbeszélgetés témája többek között az energiaforrások nemzetközi elosztása és nemzeti önérdek érvényesítése az energiahordozókat érintően. A cikk szerint a leírásból kikövetkeztethető a beszélgetés irányvonala is, az olvasható ugyanis benne, hogy „bizonyos országok és koalíciók súlyosbították a geopolitikai helyzetet azzal, hogy az energiához való hozzáférést a nemzetközi politikai kapcsolatokkal kötötték össze”. Felvetődik a globális energiaszállítások lassulásának kérdése is, amelynek okaként a „mostani geopolitikai zűrzavart” tüntetik fel, az ukrajnai háborúról azonban nem esik szó.
A konferencián többnyire orosz vállalatok tagjai és politikusok vesznek még részt, a külföldi meghívottak közül Szijjártó Péter az egyetlen, aki európai uniós résztvevő.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.