Reméljük, fél-másfél év alatt az egész lezajlik, és csak egy rossz emlék marad – a rezsiválságról a Pénz beszél podcastban

A korábbi árak többszörösébe kerülnek az energiahordozók Európában, és ezt saját bőrükön is érzik már a magyar háztartások is. Van kiút a rezsicsapdából? Felgyorsul vagy épphogy lelassul a klímaátmenet a válság miatt? Vendégünk Miró József, az Erste Befektetési Zrt. vezető elemzője és Schum Gergely, az Energiaklub projektvezetője.











Nincs lezárás, volt nagy osztogatás: így nőhetett nagyot a magyar gazdaság

Közzétette a KSH, hogyan állt össze a 6,5 százalékos GDP-növekedési adat. A szolgáltatószektor nőtt hatalmasat, miután a kormány elkezdte zsákszámra önteni a pénzt az emberek közé, hogy vásároljanak, és most dobja meg a számokat az is, hogy tavaly tavasszal még voltak lezárások a járvány miatt. Az ipar eközben még csak a dráguláson érzi a háború hatásait, a termelés nem állt le.




„Itt ülök hathavi fizetésemen, és azon kattogok, hogyan fogom beosztani fél évre” – katások meséltek a jövőről

Visszatérés főállásba, átalányadózás, vagy éppen az összes éves számla kiszórása az augusztus végi határidőig – különböző módszerekkel készülnek a következő hónapokra azok a katások, akik a kormány döntése alapján szeptember 1-től már nem választhatják ezt az adónemet. Van, aki azt reméli, hogy legalább végre helyre billenti a munka és a magánélet egyensúlyát, de olyan orvos is akad, aki kénytelen bezárni a magánrendelését. (Egykori) katás vállalkozókat kérdeztünk arról, hogyan tovább.