Nyilvánosságra hozta az EU, hogyan vetne véget a tömeges méhpusztulásnak

Minden 10 méh- és pillangófajból egyet a kihalás veszélye fenyeget.

  • hvg.hu hvg.hu
Nyilvánosságra hozta az EU, hogyan vetne véget a tömeges méhpusztulásnak

Az EU bemutatta a beporzók védelmére létrehozott "Buzz Lines" nevű tervét, ami célja a beporzók visszaszorulásának megállítása 2030-ig – írja a Reuters.

A világ legfontosabb élőlényei a beporzók, melyeknek sok virágos területre lenne szükségük, hogy érdemben segítsék a növények szaporodását. Azonban a beporzó rovarokat többek között a változó földhasználat, a növényvédő szerekkel folytatott intenzív mezőgazdaság, a szennyezés, az invazív idegen fajok, a kórokozók és az éghajlatváltozás is fenyegeti.

Az EU végrehajtó testülete által létrehozott hétéves terv értelmében a 27 tagállamban fokozottan figyelnék meg a rovarokat, emellett a méhek Európa-szerte szabadon mozoghatnának, olyan területeken, ahol élelmet, illetve menedéket találhatnak.

A méhek védelme azért létfontosságú, mert minden 10 méh- és pillangófajból egyet a kihalás veszélye fenyeget. A bemutatott tervet az Európai Parlamentnek és a Tanácsnak is jóvá kell hagynia, ezután határozzák meg az országok azokat a konkrét intézkedéseket, amelyek segítségével 2030-ig megfordítják a beporzók visszaszorulását.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?