Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
A Raiffeisen Bank International vezérével közöl interjút a Napi Gazdaság, amiből kiderül, mi a véleménye...
A Raiffeisen Bank International vezérével közöl interjút a Napi Gazdaság, amiből kiderül, mi a véleménye Magyarországról a pénzvilágnak. Herbert Stepic válaszainak 90 százaléka persze előre borítékolható volt: igen, fontos a magyar piac, nem akarunk távozni, hosszú távon elköteleződtünk, továbbra is tiltakozunk a végtörlesztés ellen, de örülünk, hogy tárgyal a Bankszövetség a magyar kormánnyal, amiről persze semmit se mondhatunk.
Ami nem új, mégis érdekes: az osztrák hatóságok helyi bankokra kirótt hitelezést korlátozó lépése nem probléma, mert amúgy se hiteleznének annyit, hogy a korlátba ütközzenek. Aztán: a bank 15 piacából 13 nyereséges volt az idén az első 9 hónapban. Szlovénia kis mínuszban volt, csak Magyarországon volt megabukta, 300 millió euró (90 milliárd forint). Ezek után nem meglepő, hogy Stepic a legnehezebb piacnak nevezi Magyarországot.
Természetesen elhangzik a bankadó jogtalansága, meg a végtörlesztés igazságtalansága, de arra a kérdésre, hogy az egész régióban legbankellenesebb magyar szabályozói környezet hogyan befolyásolja a Raiffeisen döntéseit, a vezérigazgató annyi mond, hogy ez döntő kérdés, kulcsszerepet játszik, majd elmegy félrebeszélésbe.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Az Alzheimer-kór sokkal több nőt érint, mint férfit. Ennek oka nem az, hogy a nők tovább élnek, hanem a hormonháztartásuk sajátossága. Megfelelő életmóddal azonban a kognitív képességek hanyatlása megelőzhető – állítja új könyvében Lisa Mosconi agykutató.