Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A világ legdrágább házához egy évvel ezelőtt 70 millió angol...
A világ legdrágább házához egy évvel ezelőtt 70 millió angol fontért, azaz körülbelül 21 milliárd forintértért lehetett hozzájutni, olvasható a www.propertyinvestmentproject.co.uk címen elérhető angol ingatlanos blogon. A Londontól 25 mérföldre álló ingatlan méretei árához mértem grandiózusak; többek között 103 szoba, 22 háló, saját mozi és 5 úszómedence szolgálja ki a lakóit.
Ma már azonban 21 milliárd forint édeskevés a „világ legdrágább háza” cím megszerzéséhez; Mikhail Prokhorov orosz milliárdos franciaországi rezidenciájának értékét jelenleg 392 millió angol fontra, azaz csaknem 120 milliárd forintra becsülik. Ebből az összegből a nemrég elkészült budapesti Megyeri hídból kettőt lehetne építeni, de a Balaton déli partjának gigantikus autópálya völgyhídja – a kapcsolódó infrastruktúrák nélkül – is háromszor kifutná a főként nemesfémekben utazó Prokhorov házának költségvetéséből.
A Cote d’Azuron, Villefranche-sur-Mer városkában álló Villa Leopolda igazi történelmi épület, amelyet II. Leopold belga király építtetett 1902-ben. Az épület előző tulajdonosa Lily Safra – egy libanoni születésű szír üzletember, Edmond Safra felesége – idén augusztusban döntött úgy, megválik az épülettől. A 8 hektáros birtokon összesen 1200 olíva-, narancs-, citrom- és ciprusfa áll, a park kifogástalan állapotáról pedig 50 főállású kertész gondoskodik.
A 120 milliárd forintos bevásárlás a 43 éves Prokhorov anyagi helyzetét aligha ingatja meg, hiszen 19,5 milliárd dolláros vagyonával a Forbes magazin leggazdagabb embereinek listáján jelenleg a 24. helyen áll.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A ZAZ-trió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk. És persze a Csupasz pisztoly 4-ről, amiből kihagyták.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Vajon eljön az idő, amikor a boltok nekünk fizetnek majd azért, hogy náluk vásároljunk? Nem tudni, de tény, történelem során volt néhány furcsa példa arra, mi miért került kevesebbe és ennek mi lett a következménye. Elek Péter hozott is párat a Duma Aktuál közönségének.