Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
A világ legdrágább házához egy évvel ezelőtt 70 millió angol...
A világ legdrágább házához egy évvel ezelőtt 70 millió angol fontért, azaz körülbelül 21 milliárd forintértért lehetett hozzájutni, olvasható a www.propertyinvestmentproject.co.uk címen elérhető angol ingatlanos blogon. A Londontól 25 mérföldre álló ingatlan méretei árához mértem grandiózusak; többek között 103 szoba, 22 háló, saját mozi és 5 úszómedence szolgálja ki a lakóit.
Ma már azonban 21 milliárd forint édeskevés a „világ legdrágább háza” cím megszerzéséhez; Mikhail Prokhorov orosz milliárdos franciaországi rezidenciájának értékét jelenleg 392 millió angol fontra, azaz csaknem 120 milliárd forintra becsülik. Ebből az összegből a nemrég elkészült budapesti Megyeri hídból kettőt lehetne építeni, de a Balaton déli partjának gigantikus autópálya völgyhídja – a kapcsolódó infrastruktúrák nélkül – is háromszor kifutná a főként nemesfémekben utazó Prokhorov házának költségvetéséből.
A Cote d’Azuron, Villefranche-sur-Mer városkában álló Villa Leopolda igazi történelmi épület, amelyet II. Leopold belga király építtetett 1902-ben. Az épület előző tulajdonosa Lily Safra – egy libanoni születésű szír üzletember, Edmond Safra felesége – idén augusztusban döntött úgy, megválik az épülettől. A 8 hektáros birtokon összesen 1200 olíva-, narancs-, citrom- és ciprusfa áll, a park kifogástalan állapotáról pedig 50 főállású kertész gondoskodik.
A 120 milliárd forintos bevásárlás a 43 éves Prokhorov anyagi helyzetét aligha ingatja meg, hiszen 19,5 milliárd dolláros vagyonával a Forbes magazin leggazdagabb embereinek listáján jelenleg a 24. helyen áll.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.