szerző:
ingatlanmenedzser.hu
Tetszett a cikk?

A Puskás-stadion 50 milliárdba kerülne.

A Puskás-stadion 50 milliárdba kerülne.  

A Magyar Labdarúgó Szövetség irányítói - különös tekintettel az OLLÉ-OMV pályaépítő programmal, valamint a leendő telki edzőközponttal kapcsolatos sikeres kezdeményezésre - már régen elhatározták, hogy egy korszerű labdarúgó stadion építésére próbálják meg "rávenni" az államot, ezért 2007 nyarán elkészítették a Puskás Ferenc Stadion lebontásának és a helyén egy új létesítmény építésének PPP konstrukcióban történő előzetes megvalósíthatósági tanulmányát - olvasható az MLSZ honlapján.

Kiderült, hogy a Puskás Ferenc-stadion, csak állami költségvetésből 50 milliárd forintot meghaladó ráfordítással valósítható meg, úgy, hogy a stadion soha egyetlen évben sem lesz nyereséges, és a beruházás nem térül meg soha.

Magyar Nemzeti labdarúgó Aréna

Egyértelműen bebizonyosodott, hogy 30 ezer fős stadion működtethető nyereségesen, ez az a befogadóképesség, amelyben belátható időn belül megtérül a befektetés. Az elmúlt több mint egy év munkájának eredményeképpen kialakult egy konkrét elképzelés a Magyar Nemzeti Labdarúgó Aréna tervéről, a létesítmény  helyszíne a budapesti X. kerületi Fehér út.

Az aréna befogadóképessége: 31 200 fő (mely 12 500 fővel bővíthető). A stadionban 34 üzleti box (10+10 személyes), 1200 biznisz-, s 200 VIP-szék lesz. A létesítményben található egy futballmúzeum, s 12 üzlet hasznosítására nyílik lehetőség. Az MNLA kizárólag labdarúgó stadion, a ma ismert összes fontos technikai vívmánnyal. A nézőtér minden egyes ülőhelye fedett, valamennyi székből a pálya minden négyzetmétere belátható. Az így felépítendő komplexum beruházási költségkerete: 45 millió euro, azaz alig több mint 11 milliárd forint. A befektetés 20 év alatt megtérül - precíz, szakszerű, gondos üzemeltetés mellett.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!