Elképesztő fagylalt kehely!

Óriási fagylaltkehelyre emlékeztet a kínai Vuhanba tervezett új energetikai kutató intézet látványterve.

  • ingatlanmenedzser.hu ingatlanmenedzser.hu
Elképesztő fagylalt kehely!

Óriási fagylaltkehelyre emlékeztet a kínai Vuhanba tervezett új energetikai kutató intézet látványterve. A Soeters Van Eldonk iroda ezt találta ki, a fejlesztő a szintén holland Grontmij lesz.

A főleg irodaként használt épület lesz az első közcélú épület Kínában, amelyik megkapja a nemzetközi BREEAM minősítés „Kiváló” fokozatát. Nulla lesz a széndioxidkibocsátás és nagyon alacsony az energiafelhasználás.

Az épület teteje egy napraforgóra vagy kála virágra emlékeztet. Az biztos, hogy ott helyezik el az egész energiafelhasználáshoz szükséges napelemeket. A kilenc milliós Vuhanra azért esett a választás, mert ott már most is több példa értékű ingatlanfejlesztés zajlik a legzöldebb technológiákkal
Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?