Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A bizonytalan bérleti kilátások és a fejlesztési finanszírozás beszűkült lehetőségei miatt késik az európai...
A bizonytalan bérleti kilátások és a fejlesztési finanszírozás beszűkült lehetőségei miatt késik az európai irodafejlesztések következő ciklusa – derül ki a CB Richard Ellis (CBRE) elemzéséből. A legfrissebb mutatók javulásra utalnak az európai irodapiacokon: a bérleti díjak stabilizálódtak, az üresedési ráták mai csúcsa a korábbi ciklusokban tapasztaltaknál alacsonyabb, és a bérlői aktivitás is erősebb 2009 közepének mélypontjánál.
Mindezek ellenére az európai nagyvárosokban tervezett fejlesztések elemzése azt mutatja, hogy az új projektek elmaradása bizonytalan piaci kilátások esetén jelentős csökkenést eredményez a jövőre elkészülő ingatlanok számában, amely 2012-ben is legfeljebb a legutóbbi csúcsszint felét érheti el.
Richard Holberton, a CBRE európai kutatási és tanácsadási igazgatója szerint a fő nyugat-európai piacokon az újonnan átadott irodaterületek mennyisége 2008-2009 során érte el csúcsát, és várhatóan fokozatos csökkenést mutat a következő három évben. A 2012 végéig elkészülő fejlesztések nagy része már építés alatt áll, és egyelőre London az egyetlen jelentősebb olyan piac, ahol az elhalasztott projektek újraindítására már egyértelmű jelek utalnak.
„Élénkülő fejlesztési érdeklődésre más európai piacokon is van már példa, de ezek inkább speciális körülményeket tükröznek, mintsem a fejlesztési lendület visszatérését. Sőt, az eurózóna utóbbi időben tapasztalt nehézségei további banki veszteségeket okozhat és csökkentheti a bankok étvágyát az ingatlanfejlesztések hitelezésben.” - tette hozzá Holberton.
A jelenlegi fejlesztési ciklus szinte leállt a gyenge bérlői mutatók, a bérlői aktivitás és az elérhető finanszírozási források kínálatának erős csökkenése miatt. Nyugat-Európában 2007 és 2010 között mintegy 14,5 millió négyzetméter új irodaterületre számíthatunk, szemben a 2000-2003-as időszak több mint 17 millió négyzetméterével, illetve a 1989-1992 között megépült 22 millió négyzetméterrel.
Borbély Gábor, a tanácsadó regionális elemzője így fogalmazott „A kelet- és közép-európai régióban az eltervezett fejlesztések mennyisége ismereteink szerint mindenhol csökken, csak Moszkvában képzelhető el némi javulás az év hátralévő részében. Közép-Európa központi piacain a tervezett fejlesztések annyira csökkentek, hogy 2011-ben Délkelet-Európában több iroda épül, mint a régiónkban, amire eddig nem volt példa. A budapesti fejlesztések is szinte leálltak, néhány olyan projekt kivételével, amelyek építése már folyamatban van.”
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.