Amerikai kézben több magyar áruház

A CB Richard Ellis (CBRE) bejelentette: megállapodott a holland ING Csoporttal, hogy 940 millió dollár készpénzért...

  • ingatlanmenedzser.hu ingatlanmenedzser.hu
Amerikai kézben több magyar áruház

A CB Richard Ellis (CBRE) bejelentette: megállapodott a holland ING Csoporttal, hogy 940 millió dollár készpénzért megvásárolja annak ingatlanmenedzsment (ING REIM) ágazatát - közölte a vásárló ingatlan tanácsadó társaság magyarországi leányvállalata. Az ügylet az ING REIM szinte minden érdekeltségét érinti Európában és Ázsiában, beleértve a Clarion Real Estate Securities (CRES), az ING amerikai befektetési menedzsment társaságát is. Az ügylet nem érinti ugyanakkor az ING amerikai befektetési részlegét.

Az ING REIM főleg a kiskereskedelemben nyomult éveken keresztül
Végel Dániel

"Az ING REIM jelentős ingatlan-portfólióval rendelkezik Magyarországon, így biztosak vagyunk benne, hogy a két cég szakértelmére és tapasztalatára építve együttműködésünk mindenki hasznára lesz" - idézi a közlemény Konthur Adriennet, a CBRE budapesti ügyvezetőjét.

Hollandok építtették, hollandoké volt a Vörösmarty téri üzletközpont
Stiller Ákos

Az ING főleg kereskedelmi és irodai ingatlanokat vásárolt az elmúlt években. Egyebek között több Interspar hipermarket is hozzá tartozik. Néhány kiemelt üzletközponttól viszont megvált, például a Vörösmarty téren lévő Vörösmarty1 nevű-től, azt a Redevco vette meg tavaly ősszel.

A CBRE által megvásárolt ING REIM portfólió értéke a múlt év utolsó napján nagyjából 59,8 milliárd dollárt tett ki. Ebből 29,5 milliárd Európából, 5,1 milliárd dollár Ázsiából származott, illetve 19,4 milliárd dollár tőzsdén szereplő értékpapírokban, 5,8 milliárd dollár pedig globális alapokban állt. A CBRE Investor által kezelt vagyon 37,6 milliárd dollár volt 2010. december 31-én.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.