Mit tud a félmilliárdos balatoni nyaraló?
Zalaapátin kelleti magát a tó körzetének egyik legdrágább nyaralója. Egyelőre nem sokan érdeklődnek, viszont a 15-20 milliós hétvégi ingatlanokat egyre többen keresik a Balaton mentén és a környékén.
Zalaapátin kelleti magát a tó körzetének egyik legdrágább nyaralója. Egyelőre nem sokan érdeklődnek, viszont a 15-20 milliós hétvégi ingatlanokat egyre többen keresik a Balaton mentén és a környékén.
Majdnem egymillió embernek megoldatlan a lakhatása Szerbiában: szükségszálláson, befogadó központban, rokonoknál, illegális házfoglalóként vagy az utcán él - írja a Vecernje Novosti belgrádi napilap szerdai online kiadása.
Hatalmas ingatlanfejlesztések indulhatnak hamarosan azon a floridai partszakaszon, amelyik részben Henry Kissinger volt amerikai külügyminiszter tulajdonában van.
Új bevásárlóközpont nyílt a bolgár tengerpart egyik gyöngyszemében, Burgaszban. A nyaraló magyarokra is számítanak.
Tatabányán egy korábbi bányász kolónia helyén 5,5 hektáros területet vásárolt meg az önkormányzattól nettó 97 millió forintért a VDV-Contact Kft. és 6.000 négyzetméteres raktárházat építését tervezi a területen - mondta el a cég vezetője az MTI-nek szerdán.
Az első osztályú európai irodák bérleti díja átlagosan 0,3 százalékkal apadt 2012 első negyedévében. Brüsszelben kerek öt százalékkal estek az árak.
Akár már az idén ősszel megnyílhat a Rác fürdő és a mellé épült új szálloda, miután a több mint másfél éve teljesen kész és azóta üresen álló komplexum ügyében hétfőn megállapodás született a magánbefektetők és a főváros között - írta a Napi Gazdaság szerdán.
A Blikk szerint Schmitt Pál lemondott köztársasági elnök vélhetően jelezte Orbán Viktornál, hogy igényt tart állami villára, az államfőváltás intézményi beruházásaira elkülönített 150 milliós forintos összeg ugyanis a lap szerint ennek kiadását takarhatja.
Az építési törvény módosítási tervezete bevezeti az értéknövekedési hozzájárulást, amit lényegében adóként fizetne meg az ingatlantulajdonos, de csak akkor, ha értékesíti a házát, telkét - a tervezet a kormány honlapján jelent meg.
Hihetetlennek tűnő, szuper kedvezményes jelzálog-hitelezési program indult május 15-től Ukrajnában. Tizenöt évre szól, mindössze háromszázalékos kamatot kell fizetni a lakásvásárlóknak, de nagyon sok a kitétel.
Finta Sándor építészt, a Kortárs Építészeti Központ elnökét nevezte ki Budapest főépítészének Tarlós István főpolgármester kedden - közölte Szűcs Somlyó Mária, a Főpolgármesteri Hivatal kommunikációs igazgatója.
Öt és fél év múlva már új metrón lehet bejutni Bukarest belvárosába a helyi nemzetközi repülőtérről.
Hargita megye háztartásainak mintegy felét láthatná el árammal az a napelem park, amelyet Gyergyószárhegy határába tervez egy befektető.
Támogatást kaphatnak örökbefogadó családok az Emberi Erőforrások Minisztériuma szociális államtitkársága és az OTP Bank között kedden aláírt megállapodás értelmében. A pénzintézet vállalta azt is, hogy a kiskorúak és a gondnokság alatt állók betéteinek kezelésére értékálló számlát biztosít.
Kínában megint rekordot állítanak fel: három hét alatt építenek fel egy háromemeletes üzemi étkezdének és irodáknak helyet adó házat.
Szlovákiában kezdett hatalmas raktárberuházásba a ProLogis. A nálunk is jelen lévő vállalat új térségi beruházásokra készülhet.
Diákétkeztetési központként, illetve diák- és tömegsport centrumként kívánja hasznosítani Eger azokat a volt honvédségi ingatlanokat, amelyek egy kormányhatározat nyomán kerülhetnek az önkormányzat birtokába - tájékoztatott a polgármesteri hivatal médiareferense kedden.
Hamarosan a kormány elé terjesztik a Ferencváros új stadionjának terveit, míg 2017-re fejeződhet be a magyar szellemi teljesítményeket bemutató múzeum megépítése - mondta Fürjes Balázs kormánybiztos az InfoRádió Aréna című műsorában. A Rubik-kockára emlékeztető múzeumépületre nemzetközi pályázatot írnak majd ki.
Szentpétervár polgármesteri hivatala határozatban szüntette meg a TriGranit vállalatcsoporttal tavaly kötött szerződését, amely szerint a magyar vállalat kulturális központot épített volna az orosz városban.
Csődeljárás keretében próbálja rendezni adósságát a zalaegerszegi Zala Park bevásárlóközpont üzemeltetője, amely ellen a Strabag Zrt. nyújtott be végrehajtási kérelmet - közölte a vagyonfelügyelettel megbízott Agreement Kft. az MTI érdeklődésére hétfőn.