Tetszett a cikk?

A Tilos Rádiót működtető alapítvány a harminc napos szilenciumról szóló ORTT-határozat végrehajtásának felfüggesztését, a Jobbik a rádió műsorszolgáltatási szerződésének felbontatását kéri a bíróságtól, Eörsi Mátyás SZDSZ-es képviselő pedig határozati javaslatot nyújtott be az ügyben az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének.

"Gőzerővel készítjük elő" a médiahatóság döntése elleni fellebbező keresetet - mondta. "Számítottunk a szigorú döntésre, a rádió felfogásával is megegyezik ez, de a kiszabott büntetést aránytalannak és igazságtalannak érezzük" - hangsúlyozta korábban Csabai Gábor. A Tilos az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) szerdai határozatának megfelelően - szombaton 0 órától megkezdte az adás szüneteltetését, de bejelentették, hogy a bíróságon megtámadják a döntést. A rádiót hat hónapra kizárták a Műsorszolgáltatási Alap támogatásából és alkalmazták a médiatörvény - testületi tagok által többször is "utolsó figyelmeztetésként" említett - kitételét is, amely szerint a testület "írásbeli figyelmeztetésben megállapítja a jogsértést, és felhívja a műsorszolgáltatót a jogsértés megszüntetésére, illetve arra, hogy a jövőben tartózkodjon a jogsértéstől".



A Jobbik Magyarországért Mozgalom (Jobbik) a Fővárosi Bíróságon hétfőn megtámadta a Tilos Rádió műsorszolgáltatási jogosultságát felfüggesztő médiahatósági határozatot; a szervezet azt kérte a bíróságtól, kötelezze az adó műsorszolgáltatási szerződésének felbontására az ORTT-t - közölte Papp Dániel, a Jobbik médiapolitikai kabinetvezetője. A Jobbik az ügy érintettjeként fordult bírósághoz - jelentette ki, mivel az adó ORTT által szankcionált adásainak egyike a szervezet által köztereken állított keresztekkel volt kapcsolatos, míg a szenteste elhangzottakat a párt médiafigyelő szolgálata vette észre.



Az SZDSZ sajtóirodája szerint Eörsi Mátyás, az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének szabad demokrata tagja olyan határozati javaslatot nyújtott be Strasbourgban, amely szerint a Tilos Rádióra kiszabott büntetés veszélyezteti a szólásszabadságot Magyarországon. "Ezek a szankciók nem csak aránytalanok, de egyben veszélyeztetik is a szólás szabadságát Magyarországon" - áll a határozati javaslatban, melyet Eörsi a múlt hét végén nyújtott be az Európa Tanács Parlamenti Közgyűlésének. Az indítványban az olvasható, hogy az Országos Rádió és Televízió Testület (ORTT) döntése "rendkívüli módon megnehezíti, csaknem ellehetetleníti a Tilos Rádió által képviselt szabad média fenntartását Magyarországon". (MTI)
HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!