Beruházásokat halaszt el a kormány a magas hiány miatt – két hónap után először volt kormányinfó

A kegyelembotrány kirobbanása után csupán egy kormányinfót tartottak, majd Gulyás Gergely műtétjére hivatkozva két hónapig nem létezett az egyetlen olyan platform, ahol érdemben lehet kérdezni a kormányt. Most Gulyás mellett debütált Vitályos Eszter kormányszóvivőként, de felszólalt Varga Mihály pénzügyminiszter, valamint Nagy István agrárminiszter is.










Nincs elég állami kapacitás, így egy év haladékot adna magának a kormány a CT és MR vizsgálatok államosítására 

November helyett egy év átmeneti időszak után, csak 2025 vége felé vezetnék be a CT és az MRI vizsgálatok még tavaly nyáron eldöntött államosítását. A kormány ugyanis már most látja, hogy nem tud minden feltételt biztosítani – az eddigi magánszolgáltatók kártalanítását, az elegendő szakdolgozót, illetve az új gépeket.