Nagygyűlést tart Orbán Budapesten J.D. Vance-szel
Az MTK Sportparkban fog beszédet mondani az amerikai alelnök és a magyar miniszterelnök.
Az MTK Sportparkban fog beszédet mondani az amerikai alelnök és a magyar miniszterelnök.
HVG
Vincze Miklós szerint a változás szele a parlamenten kívülről jön és teret kell adni neki.
HVG
A Kúria ítéletben kötelezte Lázár János minisztériumát, hogy adják ki a budapesti pályaudvarok állapotáról szóló dokumentumokat.
MTI
Hárman voltak az épületben, amikor felcsaptak a lángok.
HVG
Mivel a Tisza Párt jelöltje nem lépett vissza, így Tordai leadta a visszalépési nyilatkozatát.
HVG
A kegyelmi botrányt kirobbantó ügyvédnek Jámbor András felajánlotta a segítségét.
HVG
A Direkt36 megszerezte a Gundalf és Henry közötti üzenetváltásokat. Azok szerint a kémtollat Henry csapata helyezte le a Tisza Párt irodájában és próbálták visszaszerezni.
HVG
Kormányváltás lehet nélkülünk, de rendszerváltás nem, maximum rendszerfrissítés – mondta Nagy Dávid, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt listavezetője, aki szerint a fű legalizálásáért, az azonos neműek örökbefogadási jogáért, a nőkért, a hajléktalanokért csak ők harcolnak. Interjúsorozatunkban a parlamenti bejutásért küzdő pártok listavezetőit kérdeztük.
A honvédelmi miniszter fejlődő honvédségről és a kritikus infrastruktúra védelmének fontosságáról írt, miután Pálinkás százados őt bírálta.
HVG
Létrejött a Nemzeti Mentál Pajzs Program, amihez Varga Judit is lelkesen csatlakozott – jelentette be 2025 őszén Hal Melinda, a kormányközeli MCC tudásközpont szakembere. Szűrőbuszokat, pszichoedukációs foglalkozásokat és kisfilmeket ígért, és némi állami támogatást is kapott a programhoz – ám onnantól kezdve, hogy elstartolt a választási kampány, mintha eltűnt volna a lelkesedés, helyette fideszes politikusokkal készült interjúk árasztották el a pszichológus közösségi oldalát.
A magát AH-snak mondó Theo és Gundalfék üzenetváltásainak újabb részletei. Gulyás Gergely szerint az ukránok biztosan segíteni próbálnak az ellenzéknek, csak ennek a segítségnek a minősége változó, néha rosszul sül el. Az Oscsadbank jogi képviseletét ellátó ügyvéd, Horváth Lóránt sajtótájékoztatóján arról beszélt, a bank pénzszállítmányának magyarországi lefoglalásakor a NAV a jelek szerint nem is volt ott. 80 milliárd forintnyi többletforrást biztosítana az egészségügyi ellátórendszer finanszírozásának a területért is felelős belügyi tárca. Kezdje a napot a HVG hírpodcastjával!
Szombathelyen tartott gyűlést húsvét előtt Orbán Viktor, ahol a kutyapárt vezette ellentüntetők hangos skandálással fogadták a miniszterelnököt. A fideszes rendezvényből többen az ellentüntetők elé álltak, hogy megafonokkal kiabálják túl őket. A folyamatos hangzavar miatt a tömeg hátsó részében azt sem lehetett hallani, hogy mit mondanak a színpadon állók, akik többször is közvetlenül az ellentüntetőket szólították meg.
A jelentést elmulasztó vállalatok, akár kétmilliárd forintos bírságot is kaphatnak.
Az amerikai alelnök két napra jön, a Politico szerint azért érkezik, hogy Orbán Viktor és a Fidesz mellett kampányoljon.
HVG
A miniszterelnök közel kétórás interjút adott felcsúti házában, ahol a családi fotóalbum nézegetése közben, kritikus kérdések veszélye nélkül ukrajnázhatott, bajnaizhatott és idézhette fel a G-napot, amelynek kapcsán némi önkritikát is gyakorolt. Bár Hajdú Péter azzal harangozta be a műsort, hogy rákérdezett, miért nem ül börtönben Matolcsy György, erről nem mondott újat a miniszterelnök. De kiderült helyette, hogy a hideg- vagy a melegfrontra érzékeny, mit keresett leendő feleségében, hogyan választott inget a 80-as évek vége felé és miről beszélt Antall Józseffel órákkal a halála előtt.
Milyen volt találkozni a fekete sereggel Győrben? Rohanjunk eladni a NER-részvényeinket? Hogy készülnek az EU-ban egy esetleges Fidesz-győzelemre? Kért, vagy parancsolt Lavrov a telefonban Szijjártónak? Serdült Viktóriával, Németh Andrással és Kovács Gáborral Pitner Gábor értékelte a hetet.
Csányi Nikolett
Kovács Gábor
Németh András
Pitner Gábor
Serdült Viktória
Solymos Kristóf
Vörös László
Pálinkás Szilveszter szerint leszerelési hullám jöhet a háborús veszélyhelyzet után, Szalay-Bobrovniczky Kristóf az eddigi legrosszabb honvédelmi miniszter, a csádi missziót pedig a miniszterelnök fia erőlteti.
HVG
A Tisza Párt elnöke szerint nem kell gesztusokat tenni egy maffia felé, a Fidesz viszont akkor is magyar emberek tömegét fogja képviselni, ha a Tisza Párt kétharmaddal kormányozhat. Hogyan normalizálódhat a politikai közélet, ha közben az egyik legnagyobb párt prominenseit éppen elszámoltatják?
HVG
Összesen 79 ezer nemzetiségi listára szavazó állampolgár jelentkezett, ők pártlisták helyett a 12 nemzetiség listája közül arra szavazhatnak, amelyiket megjelölték. Csakhogy a 12-ből 11 nemzetiségnek nincs esélye arra, hogy képviselőt küldjön a választáson a parlamentbe. Egyedül a romák szerezhetnek így most mandátumot.