Ferencvárosi drukkerek. Kiszurkolják? © Túry Gergely |
"Bár már két hete megkötöttük a szóbeli megállapodást, eddig nem írtuk alá. Holnap délben találkozom ismét a Vagyonkezelő vezetőivel, ha nem írjuk alá a szerződést, annak végzetes következményei lehetnek. Ugyanis a befektetővel csak akkor tudunk megállapodást kötni, ha május 31-ig rendeződik a stadion melletti területek sorsa" – mondta Furulyás a 100 Százalék Fradi című hetilapnak.
Csütörtökön Ábrahám Attila, a Nemzeti Sporthivatal elnöke és a Parlament sportbizottsága is megkapta a befektetővel kötött titoktartási szerződést.
|
"Egyes információk szerint a Ferencváros megmentője egy amerikai érdekeltségű cégcsoport lehet. Furulyás János egyébként maga is célzott rá korábban, hogy tárgyal egy tengerentúli befektetőjelölttel. Nos, a kiszemelt társaság állítólag nagyszabású beruházásokban, jelentős építkezésekben vett és vesz részt Budapesten. (...) A tervek szerint Furulyás János előbb a cég európai vezetőivel tárgyal (...). Vadonatúj, 30 ezres stadion építését tervezik." (Nemzeti Sport; május 30.) |
A közgyűlésen Dölle Zsolt, a tornaszakosztály vezetője napirend előtti felszólalásában felvetette, hogy nem szerencsés, ha ugyanaz a személy áll az egyesület és az rt. élén. Furulyás János bizalmatlansági szavazást kért maga ellen, de a küldöttek megerősítették posztján: 42 igen szavazat mellett 8-an tartózkodtak. Az elnök arról is beszélt, hogy nem kívánja sokáig párhuzamosan vezetni az rt.-t és a klubot.
"Ha meglesz a részvénytársaság új tulajdonosa, akkor természetesen átadom a helyem az rt. élén, hiszen természetes, hogy a saját elképzelései szerint, a saját embereivel kíván együtt dolgozni. Ha sikerül a társaság részvényeit értékesíteni és a pályahasználati jogot is el tudjuk adni, azzal nemcsak a részvénytársaság, hanem a klub is jól járna, hiszen végleg külön lehetne választani a két szervezet gazdálkodását. A klub nem tudja eltartani az rt.-t" – mondta Furulyás János.