Pedig úgy tűnik, a tudomány is a négynapos munkahét mellett áll, legalábbis egy, a Boston College szakemberei által vezetett vizsgálat szerint számos előnye lehet a háromnapos hétvégének. A tudósok 6 hónapon át figyelték 141 vállalat körülbelül 3000 dolgozóját, miután áttértek a négynapos munkahétre – úgy, hogy a fizetésükön sem csökkentettek. Az eredményeiket össze is vetették olyanokéval, akik maradtak a normál, ötnapos munkahétnél.
Mint kiderült: a rövidebb munkahét hatására a dolgozók elégedettebbek voltak a munkájukkal, és a kiégés is kevésbé volt megfigyelhető náluk, mint a változtatás előtt – vagy azoknál, akiknél minden maradt a régiben. A pozitív változások főleg azoknál voltak megfigyelhetők, akik munkaideje heti legalább nyolc órával csökkent – összegez a Gizmodo.
Közel 10 éve kísérleteztek a rövidebb munkahéttel a szigetországban. Ott működött, minden szinten, nálunk több próbálkozás is befuccsolt.
A portálnak a Nature Human Behavior tudományos folyóiratban megjelent publikáció szerzői azt is elmondták, hogy a négynapos munkahét hatására a dolgozók alkalmasabbnak látták magukat a munkára, kevesebb alvásproblémáról számoltak be, és a fáradtság is kevésbé volt jellemző. Ezek mind hozzájárultak a jobb közérzethez.
Nem mellesleg, a munkáltatók is profitálhatnak a dologból: az alkalmazottak boldogabbak, lojálisabbak és termelékenyebbek lesznek, és még a felmondás kockázata is alacsonyabb. A kutatók utánkövetést is végeztek, tehát tovább is figyelték őket a vizsgálat megállapításai között szereplő hat hónapnál. Úgy találták, a pozitív hatások később is megmaradtak, így nem csupán a kezdeti lelkesedés számlájára írhatók.
Megeshet azonban, hogy nem minden cég számára ideális választás ez, például akkor, ha éles a verseny az adott területen – de úgy tűnik, alapvetően sok esetben működhet, és a cég is profitálhat belőle.
A családja körében hunyt el Ozzy Osbourne 76 évesen. Az egykor zűrös életű rocklegenda alig két hete adta le minden idők második legtöbb bevételt termelő jótékonysági koncertjét. Számos egészségügyi problémája volt, Parkinson-kórban is szenvedett.
Az amerikai elnöknek Jeffrey Epsteinnel kapcsolatban olyan összeesküvés-elmélet ellen kell védekeznie, amilyenekhez korábban ő szoktatta a most dühös táborát.