szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A költségvetési hiány kiigazításáért az adócsökkentés elhalasztása a legméltányosabb megoldás, mivel ez kevésbé érinti a legszegényebbeket - közölte Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője az MTV Nap-kelte című műsorában szerdán.

"Úgy gondoltuk, hogy talán az a legigazságosabb, (...) hogyha az adóváltozásokat halasztjuk el. (...) Amikor adóteher nem mérséklődik a tervek ellenére, akkor ezzel nem a legszegényebbek reményein ütünk egyet, hiszen aki jelentős mértékben adózik, az már nem olyan szegény" - mondta Lendvai Ildikó.

Amennyiben megvalósult volna az adócsökkentési program következő intézkedése, máshol kellett volna a kiadásokat visszafogni - magyarázta a frakcióvezető, hozzátéve, hogy semmiképpen nem akartak visszalépni a nyugdíjkorrekciós programtól, illetve a minimálbér emelésétől. Baj, hogy el kell halasztani az adócsökkentést, de még mindig sokkal jobb megoldás, mintha a szociális kiadásokhoz kellett volna hozzányúlni - mondta.

Szólt arról is, hogy idén várhatóan még emelkedik a reáljövedelem, de azt nem állíthatja, hogy a következő évben nőnek a reálbérek.

Úgy fogalmazott: "Azon vagyunk, és erre van esély, hogy szinten maradjunk, hogy átlagban nem rosszabbul, de úgy lehessen élni, mint idén". Egy-két évig mindenképpen ezen a szinten kell maradnia az életszínvonalnak - fűzte hozzá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Szakszervezetek: nem az egykulcsos adóra

A szakszervezetek nem akarnak egykulcsos áfát, egykulcsos személyi jövedelemadót, követelik, hogy továbbra is önálló tárca legyen felelős a foglalkoztatáspolitikáért. Ezeket fogalmazták meg az országos szakszervezeti szövetségek vezetői a Hősök terénél felállított színpadon. Közben lezajlott a Liga tüntetése a budapesti Alkotmány utcában: a munkavállalókat érő törvénytelenségek miatt tiltakoztak többszázan.

MTI Itthon

Auth: adósságcsapdában van Magyarország

Adósságcsapdában van Magyarország, ezért most a GDP 7-10 százalékát érintő kiigazításra van szükség ahhoz, hogy az ország visszatérjen a fenntartható növekedési pályára - mondta Auth Henrik, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke.