szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Több százmillió bevételt akart eltitkolni az a kereskedő egyéni vállalkozó, akinek a pénztárgépe hol szabályos nyugtát, hol pedig áruösszesítő bizonylatot adott, ez utóbbi nyomán keletkezett bevétel nem került be az adóalapba - közölte az APEH.

Az adómentesen keletkezett havi forgalmat 10 millió forintra becsüli az adóhivatal. A revizorok többször végeztek próbavásárlást a cégnél, és felfigyeltek arra, hogy a pénztárgépek hol szabályos nyugtát, hol pedig arra megtévesztésig hasonló áruösszesítő bizonylatot adtak. Ez utóbbiakról hiányzott az AP jel, amiből arra lehetett következtetni, hogy az azon szereplő bevétel nem kerül be adóhatóság által jóváhagyott pénztárgép adómemóriájába, így az adóalapba sem.

A pénztárgépek egy számítógéppel voltak összekábelezve, és egy program tette lehetővé a csalást. A pénztárgépet kezelő alkalmazott gombnyomással dönthette el, hogy milyen dokumentumot nyomtasson a gép. Általában az esti órákban és hétvégén - amikor nagyobb volt a forgalom - nyomtaták az áru összesítő bizonylatot. Az adóhivatal megtalálta a számítógépes rendszer fejlesztőjét is, és most azt vizsgálják, hogy ki vásárolt még a számlázó programból.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Vállalkozás

Fordított adózás: megtagadhatja-e az APEH az áfa levonását?

Amennyiben egy cég nem teljesíti nyilvántartási és bevallási kötelezettségeit, megszegi a tagállamokra vonatkozó előírásokat. Kérdés, hogy emiatt megfoszthatják-e a társaságot adólevonási jogától. Ezt vizsgálta az Európai Bírósdág egyik ítéletében. De mi az APEH gyakorlata a hasonló ügyekben?

Vállalkozás

APEH-razzia: aki először vét megúszhatja 300 ezerből

A Csillagszóró hadművelet keretében vasárnap 1 millió forint büntetést szabott ki az APEH. December végéig 10 hatóság ellenőrzi jövő év elejéig a piacokat, bevásárlóközpontokat az ünnepek előtt rendőri segítséggel, értesült hírtv.hu.