Gulyás szerint békepártiság jele, hogy az USA rakétákat küld Ukrajnának - élőben a kormányinfóról
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Noha a veszprémi élsportolók feltételezett támadói régóta rettegésben tartották a siófoki vendéglősöket, a rendőrség korábban nem tett ki magáért, hogy lefogja őket.
© Napló |
Túl azon, hogy a sértettek nemzetközi szinten köztiszteletnek örvendtek, az is felzaklatta a közvéleményt, hogy hamar kiderült: az elkövetők a Siófokon jobbára védelmi pénzek szedéséből hírhedtté vált, a Dunántúlon csak enyingi cigány maffiaként emlegetett szervezett csapat tagjai voltak. Ezzel új muníciót kapott az egy héttel korábbi, formálisan a miskolci rendőrfőkapitány posztjára menő, de voltaképpen a cigány–magyar együttélésről szóló vita (HVG, 2009. január 7.).
Mindez nem csupán az áldozatok tiszteletére rendezett gyűlés egyes transzparenseinek üzeneteiből tudható, hanem például a rapid héroszgyártásból is kitűnik. A másnapi nem bulvár napilapok is tényként közölték: a sportemberek a megtámadott pultoslány segítségére siettek, ám ezt a mulató tulajdonosa cáfolta. Vagyis továbbra sem tudni, mi okozta a szóváltást a mulatozó élsportolók és a hajnal 1 felé érkezett romák között. Az is talány, hogy a Bukarestben egyébként egyszer már késelésben megsérült Cozma miért ment ki az utcára a körözési képek alapján nem túl bizalomgerjesztő figurákkal, akik állítólag a veszprémi éjszakai életben ismert haragosukat, bizonyos Péntek Ferit keresték a Patriótában.
A történtek után hamar elterjedt: mind Cozma, mind Sesum hozzátartozói bosszút esküdtek, s utóbbi rokonsága felfogadta a néhai szerb hadúr, Arkan zsoldosait, akik Röszkénél Magyarországra indultak, ám feltartóztatták őket, így lapzártánkkor állítólag egyenként próbálkoznak. Az értesülést a HVG-nek mind a szerb, mind a magyar határőrség cáfolta (a szerb állampolgároknak amúgy vízumra van szükségük a belépéshez), ám a híresztelés önmagában is jelzi a feszültséggel teli légkört, amelynek egyik célpontja maga a rendőrség. Tény, hogy a hazai bűnüldözők nem igazán tettek ki magukért. A három, erőszakos bűncselekményért korábban már bíróság elé állított gyanúsított közül kettő, a sárbogárdi Raffael Sándor, illetve az enyingi N. Győző rács mögött van (őket az osztrák rendőrök kapták el az A2-es sztrádán), ám a hatóság alighanem meg is előzhette volna a vasárnapi tragédiát, ha a súlyának megfelelően kezelik az enyingi csapat tavaly július végi siófoki erődemonstrációját.
Akkor este 9 tájban mintegy 150 főből álló, a videomegosztó oldalakon látható felvételek tanúsága szerint jól szervezett, irányított csapat sétált a Petőfi sétányon. Semmit nem bántottak, céljukat részben mégis elérték: miután több vendéglátóhely hivatásos őrző-védője jobbnak látta kereket oldani vagy felmondani a szerződését, úgy tudni, azóta a helyi mulatók jó részének bevétele után az enyingieknél is csilingel a kassza. Igaz, szeptember közepén az Ezüstpart egyik villáját kézigránát-támadás érte, az ingatlan, értesüléseink szerint, az enyingiek egyik vezetőjéé. Vagyis nagyon úgy tűnik, hogy újabb alvilági belharc kezdete volt a júliusi felvonulás.
A Dunántúl éjszakai életében járatosak amúgy eltérően ítélik meg Raffaelék pozícióját. Akad, akik szerint kisstílű verőlegények – ha nem azok volnának, nem személyesen kutakodnának „Péntek Feri” után. Mások ellenben tudni vélik, még a székesfehérvári arab maffia urának, Abu Mohamednek (HVG, 2003. május 17.) is meggyűlt velük a baja, s Abu ezért le is tett Balaton környéki ambícióiról. Az északi part irányába mindenesetre eddig egyikük sem terjeszkedett, bár a terület Szlávy Bulcsú tíz évvel ezelőtti halála óta voltaképpen szabad préda.
© police.hu |
Rádi Antónia
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az MVM elkezdi kiküldeni az elmaradt villanyszámlákat.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.