Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Csendet kérünk! címmel kampányt indítottak a VI. kerületi vendéglátósok; az akcióról Verók István (MSZP) polgármester és Róna András, a terézvárosi vendéglősöket tömörítő szervezet vezetője szerdán sajtótájékoztatón számolt be Budapesten.
Verók István elmondta, hogy a kampány részeként plakátokon, söralátéteken és egyéb szóróanyagokon kérnek csendet a kerületben szórakozóktól. Mint hozzátette, az önkormányzat által is támogatott civil kezdeményezéshez csatlakozott több ismert művész és zenész; ők az "arcukat adták" a kampányhoz.
A polgármester emlékeztetett arra, hogy a kerületi csendrendelet körüli "balhé" kitörése után végül sikerült olyan kompromisszumos megoldást találni, amely mind a lakók, mind a vendéglősök és a szórakozni vágyók érdekeit szem előtt tartja. A szabályozást, amely megtiltotta, hogy a vendéglátóegységek szeptembertől 22 óra után nyitva tartsanak, úgy módosították, hogy most akár 6 óráig is nyitva lehetnek - tette hozzá.
Róna András, a VI. kerületi Vendéglátóipari és Élelmiszerkereskedelmi Üzletek Érdekvédelmi Egyesületének vezetője elmondta, hogy az akcióval a kulturált szórakozásra akarják felhívni a figyelmet. Ezért a plakátokat és a szórólapokat a környék szórakozóhelyein és vendéglőiben is kihelyezik.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.
Néhány szón, gesztuson múlt 1990-ben, hogy nem borította el Erdélyt az erőszak.