szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az MSZP fővárosi szervezete nem fogadja el a félárú BKV-jegyek bevezetésének várható pénzügyi hatásairól készített tanulmányt, a helyett egy szerintük "korrekt" előterjesztést várnak a közlekedési cégtől.

A városvezetés a Fővárosi Közgyűlés szerdai, rendkívüli ülésén kap tájékoztatást a félárú tanulói és nyugdíjasjegy bevezetésének hatásairól. Az új jegyfajta bevezetésére irányuló javaslatokat korábban a Fidesz és az MSZP képviselői fogalmazták meg. A (kisebbségből) a várost vezető liberálisok azonban az ötletekkel kapcsolatban arról beszéltek, szerintük azok inkább a választóknak szólnak a kampányban, és a jegy bevezetése csak tovább növelné a BKV eladósodását.

A közgyűlés ezért januárban azt kérte, vizsgálják meg a kedvezményes jegyfajta bevezetésének pénzügyi hatásait. A most elkészült összegzés szerint a BKV csaknem másfél milliárd forintos bevételtől esne el, ha bevezetné a félárú tanulói, valamint nyugdíjasjegyet. Fővárosi szocialista politikusok szerint megdöbbentő, hogy a BKV számítási alapnak nevezi a csaknem tíz évvel ezelőtti adatok alapján készített anyagot. Véleményük szerint a tanulmány számos pontatlanságot tartalmaz. 

Közölték, továbbra is támogatják az 50 százalékos kedvezményes jegyek bevezetését, ezért azt fogják kérni a BKV-tól, hogy "korrekt és aktuális" előterjesztést készítsen a közgyűlés számára. Véleményük szerint a közgyűlés elé kerülő tájékoztató elkészítése a jelenlegi kisebbségi vezetésnek állhatott érdekében, mert a liberálisok nem támogatják a kedvezményes jegyek bevezetését.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Mobiltelefonnal is lehet majd BKV-jegyet venni

Várhatóan a jövő év második negyedévétől lesz lehetőség arra, hogy a BKV-val utazók mobiltelefonnal fizessenek a jegy áráért - tudta meg az MTI fővárosi képviselőktől szombaton annak kapcsán, hogy a városvezetés hétfőn, ezt követően pedig a Fővárosi Közgyűlés is tárgyal a mobiltelefonos jegyről.

Itthon

Megszűnnek a BKV-jegyek

Megszűnnek a megszokott BKV-jegyek és -bérletek, s helyüket alig egy év múlva fokozatosan a csipkártyás utazási igazolványok veszik át. A BKV évente csaknem négyszázmillió forintot költ a hagyományos papír bérletszelvények és jegyek nyomtatására.

Húsz éve írtuk

A vágy villamosa - BKV-jegyáremelés anno

„Senki ne számítson rá, hogy a február 1-jétől átlagosan közel a duplájára dráguló budapesti tömegközlekedés színvonala javulni fog (...) A fővárosban közlekedők 82 százalékát ma a Budapesti Közlekedési Vállalat szállítja, a vállalat járművein utazók száma pedig egy év alatt körülbelül 1,6 milliárd. (...) A februári áremelés része a támogatások leépítésével fémjelzett gazdaságpolitikának. (...) A főváros tömegközlekedése 1988-ban már 5,3 milliárdos fenntartási juttatásban és 5,2 milliárdos menetdíj-kiegészítésben részesült – az előbbit a Fővárosi Tanács, az utóbbit a költségvetés folyósította. A költségek 15 százalékát – nem egészen 2 milliárd forintot – fizették az utasok. (1989. február 4.)”