szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Elutasította Budaházy György feleségének egy bíróval szemben, a férje elleni büntetőüggyel összefüggésben tett feljelentését a Központi Nyomozó Főügyészség - tájékoztatta a főügyészség szóvivője szerdán az MTI-t.

Budaházy György védője, Gaudi-Nagy Tamás a per múlt pénteki tárgyalásán, a Fővárosi Ítélőtáblán bejelentette: Budaházy Bernadett a főügyészségen feljelentést tett az ítélőtábla elnöke, Lukács Zsuzsanna ellen hivatali visszaélés miatt. Arra hivatkozott, hogy az első eljárás során, másfél-két évvel ezelőtt Budaházy Györgyöt felmentették, Lukács Zsuzsanna azonban Tóth Évára szignálta az ügyet, "aki a pártállami időkben is büntetőbíróként dolgozott, így tudható volt, hogy pártatlan és tisztességes eljárás nem várható el tőle". 

Tóth Éva az ítélőtábla bírájaként annak idején az elsőfokú döntést hatályon kívül helyezte és az ügyet visszatette első fokra. A Fővárosi Bíróság tavaly szeptemberben hozott határozatot: az alkotmányos rend erőszakos megváltoztatásának előkészületével vádolt Budaházy Györgyöt tucatnyi internetes írása miatt, nem jogerősen egy év - három évre felfüggesztett - szabadságvesztésre ítélte. 

Fazekas Géza az MTI-nek szerdán azt mondta: a főügyészség vizsgálata alapján azzal, hogy az ítélőtábla elnöke kiszignálta az ügyet egy bíróra, nem követett el hivatali visszaélést, mert ez önmagában a hivatali helyzetéből adódó kötelessége. Az pedig, hogy valamely bírói tanács tagja a rendszerváltás előtti időszakban is ítélkezett, az nem lehet az ügyek elbírálásából való kizárásának alapja - tette hozzá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Itthon

Ezrek a Jobbik nagygyűlésén

A Jobbik március 15-i nagygyűlését hallgató emberek a Szent István tértől az Andrássy út elejéig állnak, főként fiatalok, jobbikos és árpádsávos zászlóval - több ezren lehetnek. Kisebb csoportokban zöld katonai gyakorló egyenruhát viselő emberek álldogálnak, akiknek a zubbonyára Nemzeti Őrsereg-feliratú kitűző van kitéve. A tömegben Magyar Gárdistákat is látni, illetve a rohamrendőrök ruhájához hasonló, Csendőrség feliratú ruhában is vannak tucatnyian. A Deák tér környékén több száz rendőr áll készenlétben.

MTI Itthon

Morvai szerint súlyos jogsértések vannak a Budaházy-ügyben

Morvai Krisztina, a Jobbik EP-képviselőjének meggyőződése szerint a Budaházy György és társai elleni büntetőeljárásban kirívó súlyú, a későbbiekben nem orvosolható jogsértésekre került sor, ezért a nemzetközi emberi jogi normákkal egyedül az állhat összhangban, ha az eljárást haladéktalanul megszüntetik, és a gyanúsítottakat szabadon bocsátják.

MTI Itthon

Szimpatizánsok demonstráltak Budaházy tárgyalásán

Egy óra elteltével sem kezdődött meg az érdemi tárgyalás Budaházy György egyik büntetőperében pénteken a Fővárosi Ítélőtáblán. Az épület környékén felállított kordonon belül 35 rohamrendőr, a kordonon kívül pedig további 150 egyenruhás várakozott. A tárgyalásra érkezettek közül pár ember fehér pólót viselt, amelyen a "Szabadságot Budaházynak" felirat volt.

MTI Itthon

MN: Lendvai is a Budaházy-csoport célpontja volt

Lendvai Ildikó bántalmazása is a Hunnia Mozgalom tervei között szerepelt - állította a Magyar Nemzetnek a Budaházy-csoport ügyében hangfelvételeket rögzítő százhalombattai vállalkozó.

MTI Itthon

Jobbikos gyanúsítottat hallgattak ki a Budaházy-csoport ügyében

Újabb gyanúsítottat hallgatott ki a Központi Nyomozó Főügyészség a Budaházy György-féle, terrorcselekmény elkövetésével csoport ügyében, a férfit lőszerrel visszaéléssel gyanúsította meg a főügyészség - közölte a Központi Nyomozó Főügyészség vezetője hétfőn az MTI-vel.

hvg.hu Itthon

Kudarcba fullad Budaházy „kiszabadítása”?

Előzetes letartóztatásából képviselőjelöltként szabadulna a súlyos bűncselekményekkel vádolt Budaházy György, csakhogy eddig nagyon kevés, az indulásához szükséges ajánlószelvény gyűlt össze, így nagy az esély arra, hogy a Magyarok Nyilai nevű szervezet vezetőjeként számon tartott férfi börtönben marad.