Megkérdeztük a BDPST-t, mekkora Tiborcz István igazi vagyona – íme a válasz

Tiborcz István nehezményezte, hogy a Válasz Online arról írt, a hivatalosan is a nevén lévő 188 milliárd forint triplája is lehet a vagyona. Megkérdeztük a cégét, akkor mi a pontos szám.

  • HVG HVG
Megkérdeztük a BDPST-t, mekkora Tiborcz István igazi vagyona – íme a válasz

Tiborcz István fake news-t emlegetett, amikor hétfőn megjelent a Válasz Online cikke arról: a miniszterelnök vejének vagyona akár háromszorosa is lehet annak a 188 milliárd forintnak, amennyi a nevén van. A lap a magántőkealapok által kezelt vagyonról készített egy becslést – ezek nagyon jók a valódi tulajdonosok elrejtésére, úgyhogy csak egy olyan kört lehetett összerakni, amelyet „Tiborcz-gyanúsnak” neveztek, azt nem lehet bizonyítani, hogy a pénz mind Tiborczé.

Nem sokkal az után, hogy a cikket szemléztük, reagált is a hivatalosan is Tiborcz tulajdonában álló BDPST Group, szerintük a számítás valótlan. A kiegészítésüket megírtuk, de egyben meg is kérdeztük a céget: ha a Válasz Online vagyonbecslése hibás, akkor valójában mennyi pénzt tart Tiborcz István a szóban forgó alapkezelőkben?

A BDPST válasza meg is érkezett. Ennek a közléséhez úgy járultak hozzá, ha teljes terjedelmében lehozzuk – amivel nincs is nehéz dolgunk, mert két mondat az egész. Így szól:

„A BDPST Group és minden leányvállalata a jogszabályi előírásoknak megfelelően tesz eleget az üzleti tevékenységével összefüggő beszámolási kötelezettségének, ezekből a beszámolókból minden nyilvános adat kiolvasható a pénzügyi és üzleti tevékenységével kapcsolatban. A BDPST Group tulajdonosa, Tiborcz István szintén a jogszabályi előírásoknak megfelelően tüntet fel minden adatot és információt az üzleti érdekeltségeivel, tevékenységével kapcsolatban.”

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?