Gulyás szerint békepártiság jele, hogy az USA rakétákat küld Ukrajnának - élőben a kormányinfóról
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
A korábban Pintér Sándor által vezetett Civil Biztonsági Szolgálat Zrt. volt menedzserei közül jónéhányan kulcspozíciókat foglaltak el a belügyminisztériumban, a rendészeti igazgatásban és a rendőrségen. Az természetes egyébként, hogy Pintér bizalmasait, régi munkatársait választotta mostani kollégáinak.
Az országgyűlési választások előtt néhány héttel, március 25-én közleményben tudatta a Civil Biztonsági Szolgálat (CBSZ) Zrt., hogy Pintér Sándor megválik a cégétől, amely a hazai vagyonvédelmi piac egyik legjelentősebb vállalkozásának számít. A vevő az alig két hónappal korábban alakított Prostasia Zrt. volt, amelynek tulajdonosa, Kántor Tibor az első Orbán-kormány idején APEH-elnökhelyettes volt. A cégnyilvántartás szerint Kántor elnök-vezérigazgatóként irányítja a CBSZ-t, ugyanakkor a társaság nevében a hvg.hu-nak is Marton László nyilatkozott vezérigazgatóként.
Ezt az adásvételt annak tulajdonították, hogy Pintér már akkor nagy esélyese volt a belügyminiszteri széknek. Erről azonban ő nem nyilatkozott, úgy tudjuk, ezeket a híreket sosem kommentálta. Amikor végül Pintért kinevezték, bizalmasai, munkatársai kulcspozíciókba jutottak. A rendőrség élére a CBSZ volt vezérigazgató-helyettese, Hatala József került.
A belügyminisztériumban is felbukkantak a volt kollégák. A Civil egykori vezérigazgatója, Tasnádi László a tárca kabinetfőnöke lett. Tasnádi egyébként 1989-ben a Budapesti Rendőr-főkapitányságon dolgozott, innen vezetett az útja az APEH-be, amelynek bűnügyi igazgatója volt 2002-ig. A kabinetfőnök egyébként a Civil egyik érdekeltségében, a szintén Angol utcai székhelyű Pajzs 07 Biztonságvédelmi Zrt.-ben igazgatósági tag volt. Tasnádi Lászlót október 23-án Pintér Sándor előterjesztése alapján dandártábornokká nevezte ki a köztársasági elnök.
A nagy visszatérők között van Eiselt György, aki a belügyi tárca helyettes államtitkára lett, akárcsak 1998 és 2002 között. Eiselt 2007-ben elnyerte a Nemzeti Közlekedési Hatóság stratégiai főigazgatói posztját. Az adócsalás és pénzmosás gyanújába keveredett, gépjárművek eredetiségvizsgálatához szükséges informatikai rendszert kiépítő Eclipse Zrt. nem sokkal ezután megnyert egy közel 7 milliárd forint értékű közbeszerzést, amelyet – mint az összes többi Eclipse-esetnél – nemzetbiztonsági érdekre hivatkozva titkosítottak. Az ügyben jelenleg is nyomoz a vám- és pénzügyőrség. A gyanú szerint a cég 2007-2009-ben 15 milliárd forintnyi informatikai beszerzés ellenértéke után nem fizetett meg 3 milliárd forint áfát. A sajtóban olyan hírek is megjelentek, hogy Eiselt állítólag az Eclipse egyik autójával járt. A cégnél dolgozott egyébként Pintér egyik lánya, aki az eljárás megindulása előtt eljött onnan.
Szintén az egyik egykori Pintér-vállalkozásban, az Immobil 2000-ben fordult meg Ruszó Gyula, aki a belügyér titkárságvezetője. Ruszó a Hajdú-Bihar Megyei Rendőr-főkapitányság gazdasági igazgatója volt, egészen addig, amíg 2003-ban hűtlen kezelés és magánokirat-hamisítás miatt nem indítottak eljárást vele szemben. Ruszót és a főkapitányság közbiztonsági igazgatóját többek között azzal gyanúsították, hogy jogosítványokat törvénytelenül adtak vissza, és úgy adtak bérbe rendőrségi épületeket, hogy a rezsit továbbra is a rendőrség fizette. Ruszó Gyulát 2006-ban jogerősen felmentették a vádak alól.
Kormányinfót tart Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter és Vitályos Eszter kormányszóvivő. Percről percre közvetítjük.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.
Több világörökségi védelmet élvező épület is van a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő kínálatában.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.
A politikus szerint minden jelöltnek mérlegelnie kell, hogy az indulása hozzátesz-e az ország jövőjéhez.