szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

A főpolgármester dönthet a BKV-megállók elnevezéséről a jövőben is, erről a Fővárosi Közgyűlés szerdai ülésén döntöttek a Fidesz-KDNP képviselői.

A hatáskör gyakorlatilag eddig is a városvezető kezében volt, ám a testület most rendeletben szabályozta a jogosultságot. A szocialista képviselők nemmel szavaztak, a két jelen lévő LMP-s képviselő szintén nemmel voksolt, a jobbikos képviselők tartózkodtak. A szabályozás rendezheti azt is, hogy egy közterület névváltozása esetén azt a megálló neve is követhesse.

Vitézy Dávid, a Budapesti Közlekedési Központ vezérigazgatója az MTI-nek korábban azt mondta, évente sok olyan intézmény, áruház, vagy közterület neve változik, amelyről busz-, villamos-, troli-, vagy HÉV- megállót neveztek el. A BKV honlapján közzétett menetrendekben nagyon sok olyan megállóhely olvasható, amelyet nem közterületről, hanem valamely intézményről, így például bölcsődéről, laktanyáról, kórházról, gyógyszergyárról, repülőtérről, vagy helyi érdekességről, fürdőről, kertészetről, csónakházról, horgásztanyáról neveztek el.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Itthon

Tarlósék átkeresztelnék az MTA előtti teret

Az MTA elnöke azzal indokolta a kezdeményezést, hogy a volt amerikai elnök "semmilyen történelmi összefüggésbe nem hozható" azzal a közterülettel, amelyen Széchenyi István alkotásai - az Akadémia, a Lánchíd, az első magyar dunai gőzhajóállomás - találhatóak.

Hírszerző/FH Itthon

Tarlós kevesebb hatalmat akar

Még a szerdai közgyűlés előtt visszavonatja Tarlós István főpolgármester azt a rendelettervezetet, amely szerint szinte minden fővárosi vagyontárgy tulajdonosi jogát neki kéne gyakorolnia - számol be a Világgazdaság.