Landolt a Csendes-óceánban Kapu Tiborék űrhajója, érkeznek a mentőhajók – élő videó
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
A pénzmaradványokkal idén is fenntartható az egészségügy, de a kultúránál az állami támogatás mellett létkérdés a vállalkozók mecenatúrája - foglalja össze Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszter interjúját a Világgazdaság. A távozásáról felröppent hírekre kijelentette: "Nem áll szándékomban távozni, és az államtitkárok is maradnak".
A Világgazdaság csütörtöki számában megjelent interjúban arra az elképzelésre, hogy a megaminisztériumról válasszák le az egészségügyet, Réthelyi Miklós azt mondta: "... nem pártolnám ezt a lépést. Az egészségügy számára a másik négy ágazat nem teher, nem kell osztoznia a pénzen, hiszen az Egészségbiztosítási Alap önállóan gazdálkodik".
Arra az újságírói felvetésre, hogy az Egészségbiztosítási Alap jövő évi költségvetési koncepciója az ideinél 5 százalékkal kisebb forrással számol, Réthelyi Miklós közölte: "Az ország gazdasági helyzetét rendező Széll Kálmán-tervben egyértelműen benne van a gyógyszerkassza csökkentése. Ha ez van az öt százalékban, megvan a magyarázat". A kórházak eladósodottságáról szólva a miniszter így fogalmazott: "Tavaly is sikerült az adósságot kezelni a különféle maradék pénzekből, az idei költségvetésben is van egy 15 milliárd forintos tartalékalap, és számolunk a minisztériumi költségvetési fejezetben található tartalékokkal is.
A tárca idei költségvetésében a kormány 39,2 milliárd forintot zárolt, amit - a miniszter tájékoztatása szerint - igyekeztek feladatarányosan végrehajtani.
Az oktatásról szólva a Világgazdaságnak adott interjúban Réthelyi Miklós azt mondta: a közoktatás nagy gondja az, hogy 54 ezer tanulói hely betöltetlen a jövő tanévben. Azt a miniszter támogatja, hogy a hátrányosabb helyzetű településeken egy osztályban egy tanár oktasson, kettő pedig foglalkozzon a tanulókkal. "Sajnos a pedagógusok bérét egyelőre annak ellenére sem tudjuk érdemben emelni, hogy kész az életpályamodell, amely előírja, hogy bizonyos teljesítményhez milyen beosztás és milyen fizetés társul".
A miniszter jogos elvárásnak nevezte a felsőfokú oktatásban a költségtérítésesek felvételi ponthatárának emelését. Emiatt viszont bevételtől eshetnek el az egyetemek. Erre az újságírói felvetésre a miniszter közölte: "Ez tény, hiszen az orvosegyetemek évente 24 milliárd forintot kapnak a térítésköteles hallgatók után. A főiskolák bevételeinek 35-40 százaléka a saját forrás. A Zeneakadémia például saját bevételeiből fedezi kiadásainak 63 százalékát, ezért is sajnálatos, hogy a rekonstrukciós munkálatok miatt egyelőre nem tudja fogadni a külföldi növendékeket".
A kulturális kérdéseket érintve a miniszter elmondta: az Operaház főigazgatói tisztségét pályázattal lehet betölteni, s ennek "meghirdetése hónapokat igényel". A színházak helyzetéről a miniszter kifejtette: "Az állami támogatás nagyon fontos, de ezen a területen a hazai vállalkozói réteg mecenatúrája is létszükséglet".
A távozásáról felröppent hírekre Réthelyi Miklós a Világgazdaságban kijelentette: "Nem áll szándékomban távozni, és az államtitkárok is maradnak".
Hétfőn vált le a Nemzetközi Űrállomásról a magyar kutatóűrhajóst is szállító Dragon űrhajó. Kövesse velünk, cikkünk folyamatosan frissül!
Bár a kormány mind az ipari, mind a háztartási méretű szolárfejlesztéseknél behúzta a féket, a kapacitások bővülnek, sorra dőlnek a rekordok.
A miniszterelnök vejeként megtanulta, hogy bizonyos dolgoktól távol kell magát tartania – nyilatkozta az épp Amerikába készülő üzletember.
A kormánybiztos aggodalmai nem jutottak el a katonakoporsókról és a kerítést átvágó Magyar Péterről készült kamuvideók készítőihez.
Időnként a szél is viharos lehet.
40 hektárnyi nádas kiirtása, több száz tonna beton beépítése, 13 milliárd forint elköltése és három év állás után.
Közigazgatási hatósági eljárásban vizsgálják halálának körülményeit.
Továbbra sincs egyértelmű bizonyíték a kárpátaljai magyar férfi megverésére.