Iszapbirkózás lett Trump vámháborújából
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Sokrétű és hosszú távú együttműködést alakíthat ki Magyarország és Ecuador, ennek egyik első lépése a tudományos kooperáció lehet - mondta Marco Albuja ecuadori külügyminiszter-helyettes, aki kétnapos látogatáson tartózkodik Budapesten.
A politikus sajtótájékoztatóján felidézte: látogatása alkalmával találkozott Németh Zsolttal, a Külügyminisztérium parlamenti államtitkárával, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági államtitkárral, Jakab Istvánnal, az Országgyűlés alelnökével, Klinghammer István felsőoktatási államtitkárral és üzletemberekkel is.
Tárgyalásain elsősorban felsőoktatási, tudományos és technológiai együttműködési lehetőségekről volt szó - közölte. Mint mondta, a tervek szerint a következő hetekben üzletemberek kíséretében az ecuadori kereskedelmi miniszter is Budapestre utazik, továbbá előkészítik az ecuadori elnök látogatását is.
A külügyminiszter-helyettes úgy látja, a kétoldalú együttműködés első lépcsője a kutatás-fejlesztéssel foglalkozó állami intézmények kooperációja lehet, ugyanakkor a kereskedelmi kapcsolatok is fontosak.
A turizmussal kapcsolatban elmondta: az ecuadori kormány célja, hogy a következő években fejlessze az idegenforgalmat. Az ország "hisz a szabad mozgásban", ezért nincs vízumkötelezettség, bárki szabadon ellátogathat Ecuadorba. Hozzáfűzte: ehhez csak útlevélre van szükség, arra is az azonosítás és nem az ellenőrzés céljából.
Marco Albuja közölte: a tervek szerint idegenforgalmi delegáció is érkezik majd a kereskedelemi miniszterrel, és olyan egyezményeket akarnak kötni, amelyek segítik, hogy több magyar látogasson el Ecuadorba. Emellett szeretnék tanulmányozni a magyar egészségturizmust - mondta.
Hangoztatta: ahhoz hogy két ország jó partner, együttműködő fél legyen, nem feltétlenül kell földrajzilag közel lenniük egymáshoz. Az elmúlt évtizedben megtanulták - fűzte hozzá -, hogy a világ megváltozott, és nem lehet egyetlen országtól vagy régiótól függeni. Ecuador szerint ha egy ország már nem akar együttműködni, egy másik "betölti a hézagot" - magyarázta. Megjegyezte: Ecuador szívesen működik együtt más országokkal, de maga választja meg partnereit.
Arról is beszélt, hogy az elmúlt években sikerült diverzifikálniuk az ország külkereskedelmi kapcsolatait: míg korábban kereskedelme csaknem 70 százalékát az Egyesült Államokkal folytatta Ecuador, ma ez az arány már csak 27 százalék, és nőtt az európai, az ázsiai, a latin-amerikai országok jelentősége.
Az ecuadori külügyminiszter-helyettes által vezetett delegáció hétfőn érkezett kétnapos látogatásra Budapestre, hogy a tudományos, a felsőoktatási és a kereskedelmi együttműködésről tárgyaljanak.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.