Megvédi Orbán a lengyeleket az "inkvizitor" Brüsszeltől

A kormányfő kiáll a lengyel igazságszolgáltatás szétrombolása mellett.

  • MTI/hvg.hu MTI/hvg.hu
Megvédi Orbán a lengyeleket az

Igazságtalan Brüsszel fellépése Lengyelországgal szemben, nem fair és ellentétes azokkal az eszmékkel, amelyeknek talaján Magyarország áll, és amelyen az uniónak is állnia kellene – közölte Orbán Viktor a szejm lengyel-magyar parlamenti csoportjának elnökével. Piotr Naimski Tusnádfürdőn találkozott magyar miniszterelnökkel.

Havasi Bertalan, Orbán Viktor sajtófőnökének közlése szerint a kormányfő ismételten Magyarország barátságáról és szolidaritásáról biztosította a lengyel politikust

Orbán néhány órával korábban elhangzott beszédében is kiállt a lengyelek mellett. Akkor úgy fogalmazott, Frans Timmermans, az Európai Bizottság magyar és lengyel jogállamiságot is élesen bíráló alelnöke egy inkvizitor, aki most éppen Lengyelországot szemelte ki magának.

A brüsszeli testület valóban élesen bírálja a lengyel kormányt, de az elmúlt napokban az EU másik csúcsszervének, a tagállamok vezetőit tömörítő Európai Tanácsnak a lengyel elnöke, Donald Tusk is éles kritikát fogalmazott meg Varsóval szemben az igazságszolgáltatási reform miatt, amelyet most fogadott el a szejm két háza.

Az azonban nem igaz, hogy a magyar és a lengyel kormány között ne lennének súrlódások. Legutóbb éppen Tusk újraválaszása miatt volt feszültség a két ország között: a politikus jelölését csak a varsói vezetés nem támogatta – Orbán Viktor azonban igen. A lengyeleknek pedig leginkább a magyar kormány és a Kreml jó viszonya szúr szemet.

Orbán Viktor tusványosi látogatásáról egyébként rövid videó is felkerült a kormányfő Facebook-oldalára, sok szalmakalappal és kürtős kaláccsal:

 

 

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.