szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Nem is igaz, hogy visszakoztak volna – állítja a vitairatról a Keresztény Értelmiségiek Szövetségének volt elnöke. Majd szinte bocsánatot kért, amiért kritika is volt a szövegben.

„Egyáltalán nem igaz, amit a fejünkre olvasnak, hogy megijedtünk vagy visszakoztunk volna” – mondta a Népszavának a kormánykritikus vitairatot kiadó Keresztény Értelmiségiek Szövetsége nevű csoport volt elnöke, Osztie Zoltán. A vitairatban arról volt szó, hogy „kevés kiválasztott ember aránytalanul nagy mértékben részesedik a javakból, mint például egy törekvő, de jó kapcsolatokkal nem rendelkező polgár”. De azt is megállapították, hogy „a kirakatemberek látványos és nehezen magyarázható gazdagodása nemcsak azért okoz kárt, mert közpénzt magánosít, hanem azért is, mert rossz, követhetetlen mintát ad”.

Miután a vitairat nyilvánosságra került, a szerzők azt írták a szemléző újságcikkekről: „A szóban forgó írások olyan színben tüntetik fel a kiadványt, mintha azt a kötet szerzői a jelenlegi kormány vagy egy konkrét politikai párt kritikájának szánták volna. Ezzel a kiadvány szerkesztői és írói nem tudnak és nem is akarnak azonosulni.”

Osztie Zoltán most azt nyilatkozta: csupán „szerettük volna kifejezni, hogy miközben teljes mértékig helyeseljük az irányokat, értékeljük az országban zajló pozitív folyamatokat, úgy érezzük, tisztulásra is szükség van”. Mint mondta, „létezik egyfajta hegyes cipős, csőnadrágos, arroganciával párosuló stílus, amin változtatni kell”, de szerinte a kormány átalakítása azt mutatja, hogy épp ez történik. A vitairatban 255 állítás szerepel, ebből a sajtóban 26-ot azonosítottak a kormány bírálataként – tette hozzá.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!