Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
A Keressük Európát monodrámáját április 10-én, Budapesten előadó Bernard-Henri Lévy a magyar miniszterelnöknek személyesen is elmondhatja, miért van szerinte ma Magyarországon "demokratúra".
Levélben invitálta egy kávéra Orbán Viktor Bernard-Henri Lévyt, miután februárban élesen bírálta a miniszterelnök és pártja politikáját az Indexnek – árulta el a francia filozófus a HVG-nek adott interjúban. Lévy elfogadta a meghívást, és alkalma is lehet a találkozóra, ugyanis jövő héten Budapestre érkezik monodrámája, a Keressük Európát bemutatójára.
A sztárfilozófus ezúttal sem fukarkodott az Orbán Viktornak címzett bírálatokkal. „Pesszimista vagyok, amikor azt látom, hogy Orbán úr veszi a bátorságot a szabadságjogok elvételére. Azzal, hogy eltiporja a jogállamiságot, azzal, hogy semmibe veszi a hatalmi ágak szétválasztását, hogy újra és újra bezárja a kapukat a menekültek előtt, hogy Budapest utcáin antiszemita kampányokat látok Soros György ellen” – fogalmazott, és a mostani rendszert "demokratúra"-ként írta le.
Úgy látja azonban, hogy Európa-szinten jó irányba indultak el a dolgok, és ehhez hozzájárulhatott az a januári kiáltvány is, amelyben az ő kezdeményezésére – Nobel-díjas írók mellett Heller Ágnes és Konrád részvételével – az Európára leselkedő veszélyről írtak.
Az interjú a HVG e heti számában olvasható.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.