szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Mindspace civil szervezet minden szombaton közösségi reggelit tartott a Rákóczi téri vásárcsarnokban. Most egy ideig nem fog.

Visszavonták a Mindspace nonprofit szervezet engedélyét, hogy a Rákóczi téri Vásárcsarnokban közösségi programokat tartson. Az Index információi szerint az önkormányzati intézmény attól fél, hogy a közösségi reggeli közben elkezdenek politizálni az emberek, ezért inkább minden rendezvényt törölnek.

A Mindspace évek óta szervez közösségépítő programokat a Rákóczi téri vásárcsarnokban, egyik legnépszerűbb rendezvényük a közösségi reggeli szombatonként. Ennek lényege, hogy kiraknak egy nagy asztalt a csarnokban, és bárki leülhet reggelizni, beszélgetni.

Kiderült, hogy a Fővárosi Önkormányzat Csarnok és Piac Igazgatósága saját hatáskörben döntött úgy, hogy a hozzá tartozó piacokon/vásárcsarnokokban lévő rendezvényeket az európai parlamenti választások, illetve az önkormányzati választásokig felfüggeszti.

„A vásárcsarnokainkban/piacainkon nem kívánunk semmilyen politikai megnyilvánulásnak helyet adni, különös tekintettel a kampányidőszakra – válaszolta a lapnak Dénes Ákos, a Csapi igazgatója.

A rendezvények felfüggesztése az összes budapesti piacra vonatkozik, ám az elmúlt időszakban csak a Rákóczi téri vásárcsarnokban voltak közösségi programok.

A Mindspace azt írta, ettől függetlenül folytatják a szomszédság-, és negyedfejlesztő munkájukat a csarnok közvetlen környezetében, csak a Rákóczi téri vásárcsarnokban tartott programjaikat kellett törölni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Nagyítás

Lessen be a Vásárcsarnok kulisszái mögé!

A Vámház körúti csarnok építése 1897-ben fejeződött be Petz Samu tervei alapján (az építész alkotása többek között az Országos Levéltár és a Budapesti Műszaki Egyetem több épülete, valamint a Szilágyi Dezső téri templom). Alapterülete több mint 10 ezer négyzetméter, az úgynevezett bazilikális csarnokszerkezet 1 főhajóból, két oldalról 7-7 mellékhajóból és hátul 1 mellékcsarnokból áll. A kivitelezésben olyan cégek működtek közre, mint a pécsi Zsolnay gyár, vagy a Schlick acélszerkezeti művek. A Vásárcsarnok 1896-os átadása után mindössze kétszer szorult nagyobb felújításra, legutóbb 1994-96 között, ekkor építették be a galériára vezető mozgólépcsőket, és állították helyre az eredetileg szemétszállításra kialakított, Dunapartra vezető alagutat.