A hivatalos közlemények szerint a 2017-es és 2018-as költségvetési évben 40 helyszínen, megyei és járási székhelyeken alakítottak volna ki sportközpontokat csaknem 17,5 milliárd forintos beruházással, a második ütemben pedig további 67 helyszínen terveztek ilyet.
A hétfői Népszava megnézte, mi a helyzet a lőterekkel. A Honvédelmi Sportközpontok a kormány szándékai szerint a sporttevékenységen keresztül a társadalom minél szélesebb rétegét vonnák be a honvédelmi nevelés programjába, kifejezetten önkéntes alapon, alapfelszereltség lenne egy lőtér, de ezen túl alkalmassá tennék azokat olyan, honvédelmi szempontból is kiemelten fontos sportágak edzéseire, mint a birkózás, cselgáncs, ökölvívás, vívás, s egyfajta közösségi térként funkcionálnának különböző társadalmi események és rendezvények megvalósításához is.
Demeter Márta már 2017 decemberében megkérdezte az akkori honvédelmi minisztert, Simicskó Istvánt, hol épülnek majd a lőterek, akkor derült ki, hogy Baja, Balassagyarmat, Berettyóújfalu, Hódmezővásárhely, Kecskemét, Kisvárda, Körmend, Nagykanizsa, Újfehértó, Pécs, Sárospatak, Szarvas, Szekszárd, Székesfehérvár, Szigetvár és Zalaegerszeg, de ez csak az első ütem, lesznek további helyszínek is.
A jelen helyzetről a Honvédelmi Sportszövetség tájékoztatta a Népszavát (a szövetség elnöke Simicskó István egykori miniszter), kiderült, a közbeszerzési eljárás öt település – Újfehértó, Balassagyarmat, Szigetvár, Baja és Szarvas – esetében lezárult, a beérkezett ajánlatok értékelése jelenleg folyamatban van.
A lap hiába kérdezte, hogy ki lesz majd e létesítmények üzemeltetője, ki fedezi a működési költségeket, s vajon a járási századok kiképzését mennyiben szolgálják majd ezek a sportközpontok, ezekre a kérdésekre nem kaptak választ.