Önkormányzati választás 2019
Idézze fel a 2019-es önkormányzati választás kampányának és a szavazás napjának eseményeit, illetve kövesse a fejleményeket cikksorozatunkkal. Innen megtudhat mindent arról, mi történik az ország önkormányzataiban.
„Gondolom, az olvasók közül a többség már volt kórházban operáció kapcsán. Ilyenkor az ember előzetesen sok információt gyűjt arra vonatkozóan, hogy a műtétet melyik orvos tudná a legprofibban elvégezni. Olyanról még nem hallottam, hogy egy nagy szakmai tapasztalatú, rengeteg eredményt felmutatni képes orvosprofesszor vállalná is a műtétet, ám a beteg mégis a véletlenül arra bóklászó műtősfiút kéri meg a beavatkozás elvégzésére, aki ráadásul egy évvel ezelőtt még artista szeretett volna lenni. Ez abszurd és a józan ésszel ellentétes lenne.”
Ezzel a képpel kezdi írását Tarnai. Naiv volt állítása szerint, azt hitte, ez a racionalitás az élet más területeire is jellemző, de be kellett látnia, a főpolgármester-választás azt mutatta meg számára, hogy nem.
Tarnai egyébként a választások napján ezt osztotta meg:
Írásában gyurcsányozik is egyet. „Mindennél többet elárul az a fénykép, amely a választás éjszakáján az ellenzéki szivárványkoalíció főpolgármester-jelöltjének eredményváróján készült. Karácsony Gergely földöntúli (mások szerint bárgyú) mosollyal örül, mögötte Gyurcsány Ferenc elégedett, a trezor kulcsát éppen megkaparintó, kiérdemesült kasszafúró mosolyával nyugtázza a helyzetet, vagyis azt, hogy ki is tette rá a kezét Budapestre.”
Szerinte 1990 óta észre lehet venni bizonyos törvényszerűségeket:
a baloldal lerabolja, kifosztja az országot, vagy példának okáért a fővárost, majd amikor már elég nagy a baj, jön a jobboldal, rendbe teszi a dolgokat, elindítja a fejlődést és feltölti a kasszát. Ezután a baloldal diktatúrát kiált, visszaveszi a hatalmat, és kezdődik minden elölről.
Alstomozik, demszkyzik is, végül úgy fogalmaz:
Most tehát ide tértünk vissza. A műtősfiú kezében remeg a szike, hamarosan az első izzadságcseppek is megjelennek a homlokán, ám mögötte a magabiztos sarlatán, aki adja a „jobbnál jobb” tanácsokat, természetesen úgy, hogy bármikor letagadható legyen. A probléma csak az, hogy az asztalon mi fekszünk, és félő, hogy ez a beavatkozás nem életesélyeink növelését, hanem azok radikális csökkenését fogja eredményezni.