szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Egy neve elhallgatását kérő szemész szerint amit az intenzíves kollégái tudnak, az a Covid esetében nem működik, a megszokott lélegeztetési stratégiák rengeteg embernél nem válnak be.

Koronavírus-járvány
Fellélegezhet kicsit a világ, a Covid-19 ugyan nem tűnt el, de nem keseríti meg a mindennapokat. Ám visszatér-e? És mi van a betegség utóhatásaival? Cikksorozatunkban megtalál mindent, ami a koronavírus-járványról tudnia kell.
Friss cikkek a témában

Siralmasnak nevezte a kórházakban tapasztalható helyeztet egy Covid osztályon dolgozó szemészorvos az RTL Híradónak. Az orvos neve elhallgatását kérve arról beszélt, hogy amíg a normális intenzív ellátásban egy nővérre legfeljebb két, egy orvosra pedig legfeljebb négy beteg jut, addig most előfordul, hogy egy orvosra akár 10 fős részleg jut. Szerinte tovább nehezíti a helyzetet, hogy sok helyen nem intenzíves, hanem más területről érkező nővér dolgozik az intenzív ellátásban, akit két hét alatt képeztek át. Azonban a szemész szerint ennyi idő alatt az intenzíves ápolást nem lehet megtanulni.

Beszélt a betegség kiszámíthatatlanságáról is. Úgy látja, hogy minden, amit az intenzíves kollégái tudnak, az a Covid esetében nem működik, a megszokott lélegeztetési stratégiák rengeteg embernél nem válnak be. Tapasztalatai szerint a lélegeztetőgépre került embereknél 95 százalékos a halálozási arány. Zsákbamacskának nevezte, hogy mi történik azzal, akit intubálni kell. Volt olyan 140 kilós, alapbetegségekkel rendelkező betegük, akit le tudtak szedni a gépről, és volt fiatal, alapbetegség nélküli betegük, aki nem élte túl.

Ugyanakkor szerinte a magas halálozási adatokban az is közrejátszik, hogy a magyarok egészségi állapota rossz, sok az elhízott, a cukorbeteg közöttük.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!