szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Bár bérleteket és bizonyos típusú jegyeket már régóta lehet vásárolni online, de az egyszeri, rövidebb utakra szóló jegyeket eddig csak automatából, vagy jegypénztáraknál lehetett megvenni.

Jövő héten dönt a fővárosi közgyűlés az újfajta, időalapú BKK-jegyek bevezetéséről, a jegyek pedig a döntés után, március elejétől lesznek elérhetőek, mondta Kiss Ambrus főpolgármester-helyettes egy sajtó-háttérbeszélgetésen - írja a Telex.

Március elejétől lehet majd megvásárolni az időalapú jegyeket: a félórás jegy 530 forintba, a másfél órás 750 forintba kerül majd.

Ezeket a jegyeket csak mobiltelefonnal lehet majd megvenni, az erre szolgáló (mobiljegy) applikáción keresztül. Még ennél is hamarabb bevezetik a mobiltelefonon megvásárolható menetjegyet is, amit még mindig csak papíron lehet megvenni, tette hozzá a főpolgármester-helyettes.

A BKK Facebook-oldalán korábban szavazást indítottak, melyben megkérdezték az utasokat, hogy milyen összvonalas, időalapú mobiljegyet szeretnének: 30, 60, vagy 90 perceset.

Majdnem négyezren szavaztak a lehetőségekre valamilyen emotikon kiválasztásával. A legtöbben, a válaszadók fele 60 perces jegyet szeretne (nevető emotikon volt a jele), 30 százalék választotta a 90 percest, 20 százalék pedig a 30 percest.

Arra a kérdésre, hogy miért pont az egyórás jegy marad ki a márciusi kínálatból, annak ellenére, hogy a legtöbben azt szeretnék látni az utasok, a Telex tudósítása szerint Kiss Ambrus azt válaszolta, hogy a BKK nem a közvélemény-kutatás, hanem a kihasználtsági adatok alapján döntött.

Ez alapján egy átlagos budapesti utazás 30 percig tart a BKK-járatain, ami átlagosan 1,6 felszállást jelent. Ezért éri meg majd a félórás jegy, mert többször lehet vele felszállni fél óra alatt, és kedvezményesebb az ára, mint két normál menetjegynek.

A 90 perces jegy az ügyintéző típusú utazásokhoz lesz alkalmas. Azt Kiss Ambrus nem tudta megmondani, miért maradt ki az egyórás jegy a kínálatból. Az időalapú jegy lényege, hogy nem kellene minden átszálláskor új jegyet érvényesíteni.

Tavaly novemberben a hvg.hu is megkereste a BKK-t, hogy megkérdezzük, mikorra várható az online vonaljegy elérhetősége. Akkor azt válaszolták, hogy a Futár utazástervező applikáció megújításával érkezik az eseti utazásokhoz szükséges digitális vonaljegy is. Időalapú jegyekről akkor nem írtak.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Kovács Gábor Vállalkozás

A BKK több tucat jegyautomatát szerel le a következő hetekben

359-ről 318-ra csökken a BKK-jegyautomaták száma. A mobiljegyek népszerűsége ugyanis egyre nő, ezeket hamarosan a BKK saját Futár appjában is kapni lehet majd. Az automatákat hardveresen fejlesztik, új szoftvert kapnak és december végétől új cég üzemelteti őket. A BKK állítása szerint jóval kedvezőbb feltételekkel.

Lengyel Tibor Vállalkozás

Besült fővárosi e-jegyrendszer: Először szólalt meg a kivitelező cég volt magyar vezetője

A BKK német beszállítójának magyar cégvezetője tagadja a korrupciós vádakat, miután a BKK korábbi vezérigazgatója befolyásolási kísérletről beszélt az e-jegy projekttel összefüggésben. A befuccsolt e-jegyrendszer más részleteire is eltérően emlékeznek a szereplők. A témában heves vita folyt a fővárosi vizsgálóbizottság legutóbbi ülésén Tarlós István volt főpolgármester meghallgatásakor.