szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Hogy erre miből futotta a felnőttképzésre létrehozott intézménynek, arra nem válaszoltak.

A felnőttképzésre létrehozott Magyar Turizmus Akadémia néhány hónap leforgása alatt megvásárolt egy romániai kastélyt, egy Balaton-felvidéki ingatlant – melyen éppen panzió épül – és egy olyan céget is, melyet korábban a Magyar Turisztikai Ügynökség félmilliárd forinttal támogatott – írta a 24.hu

Az akadémiát 2020-ban hozta létre a Magyar Turisztikai Szövetség. Az intézmény stratégiai célja az, hogy „széles spektrumú, szakképzésre és felsőoktatásra épülő, gyakorlatban is jól hasznosítható, a hazai és a nemzetközi munkaerőpiacon elvárt magas minőségű, személyes, online és e-learning-tananyagok formájában megvalósuló képzéseket biztosítson” – írta a turizmus.com tavaly februárban. Azóta a jelek szerint felgyorsultak az események.

Az akadémia először az esztergomi önkormányzat tulajdonában lévő, a Kovászna megyei Vargyason található Daniel-kastélyt (képünkön) vásárolta meg 477 ezer euróért, vagyis úgy 186 millió forintért. Az erről szóló kérdésekre Esztergom fideszes polgármestere, Hernádi Ádám nem válaszolt a lapnak.

A kastélycég megvásárlása után következett a Magyar Állami Népi Együttes Liszt Ferenc-díjas, érdemes művésze, Pál István cégének megszerzése, melyről a hvg.hu számolt be elsőként. Az Értékeink Öröksége Kft. pár éve 490 millió forint támogatást nyert el az MTÜ-től, amely szorosan együttműködik a Princzinger Péter vezette Magyar Turisztikai Szövetséggel.

 

Megvált félmilliárdos állami támogatást elnyert cégétől a Pál István Szalonna és Bandája vezetője

A Magyar Állami Népi Együttes Liszt Ferenc-díjas, érdemes művésze, Pál István (becenevén Szalonna) ezúttal is az állammal üzletelt.


Itt azonban nem állt meg a történet: az akadémia 2023 nyarán megszerezte a Stadium Home Kft.-t is, amelynek telephelye a Veszprém megyei Barnagon található. A Fő utcai ingatlanon jelenleg is épül egy hatszobás panzió, a lap ottjártakor is dolgoztak a munkagépek.

A 24.hu kérdéseire sem a Magyar Turisztikai Szövetség, sem az alá tartozó Magyar Turizmus Akadémia nem válaszolt, így azt sem tudni, hogy a Balaton-felvidéki ingatlanért mennyit fizetett ki, illetve hogy miből futotta a cikkben említett ingatlanvásárlásokra. Az akadémia egyébként 2021-ben mínusz 83,7 millió forintos adózott eredményt produkált, tavaly pedig 25 milliós veszteséggel zárt.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!