szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Ragaszkodik az anonimitásához, de elindított egy Facebook-oldalt az az ügyvéd, aki a sajtó figyelmébe ajánlotta azt, hogy K. Endrének elnöki kegyelmet adott Novák Katalin.

A Vidéki prókátor néven elérhető oldalon egyelőre egyetlen poszt érhető el, amelyben a névtelen forrás azt magyarázza el, hogy hogyan bukkant rá az információra és miért robbantotta ki a botrányt.

„A bírósági ítéletek olvasása számomra nem csak munka, hanem egyben szórakozás is” – így magyarázza azt, hogy miért forgatta a Kúria Döntések című folyóirat januári számát február elsején.

Azt írja, „undorral és elborzadva” olvasta már a határozat elejét is, de amikor eljutott odáig, hogy Novák kegyelmet adott a bicskei gyermekotthon pedofil igazgatójának falazó K. Endrének, a kávéscsészéjét kishíján elejtette és majdnem lefordult a székéről.

A Magyar Péter-ügy legújabb fejezetei tökéletesen megmutatják, mennyire baráti-családi viszonyok alapján adják a milliós fizetéseket a NER-ben

Amikor a miniszter exfeleség dönt arról, hogy megtarthatja-e valaki az állami posztjait. Amikor megy az üzenet az azóta miniszterré lett régi ügyvédjelölt-barátnak, hogy ha megszűnnek a jól fizető állami állások, akkor "borít" az illető a NER-ről. Amikor az egész mögött ott lehet valamiféle válási megállapodás.

Ezután úgy érezte, kötelesség megkeresni a független sajtót, ezért több független szerkesztőségnek is levelet írt, hogy felhívja az újságírók figyelmét a kegyelmi döntésre.

Mivel a botrányba belebukott Novák Katalin, Varga Judit és Balogh Zoltán is, többen találgatják, hogy „konspiráció, összeesküvés, előre eltervezett agyafúrt leszámolási akció” állhatott a háttérben, de Vidék prókátor nem tud ilyesmiről.

Sem Magyar Pétert, sem pedig a Fidesz egyetlen más volt, vagy jelenlegi politikusát nem ismerem személyesen, a magyar közéletben kizárólag a közösségi portálon megosztott gondolataimmal vagyok jelen

- szögezi le, és azt is hozzáteszi, hogy a kegyelmi döntés nyilvánosságra hozatalában a legfontosabb szerepe a Kúriának volt.

A botrány kitörése legkésőbb a Kúriai Döntések 2024. januári számának megjelenésétől és a határozatnak "BH" formájában a jogtárban történő közzétételétől kezdve valójában már elkerülhetetlen és csak idő kérdése volt.

Arra vonatkozóan, hogy miért nem akarja a nevét a nyilvánosság előtt vállalni, annyit ír a posztjában, hogy nem közszereplő, a személye igazából nem lényeges.

A forrás a 444-nek egyébként korábban azt nyilatkozta, hogy alapítója volt az MDF-nek a városában és 98-ban a Fideszbe is belépett egy időre. A mostani anonim posztjában pedig azt írja, hogy „szemben a 90-es, vagy a 2000-es évek közéletével” a maiban egyelőre nem is igazán akar résztvenni:

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!