Koronavírus-kérdőívvel modellezik a járványt magyar kutatók
Mindenkit arra kérnek, hogy anonim módon töltse ki, ezzel is segítve a munkájukat.
Mindenkit arra kérnek, hogy anonim módon töltse ki, ezzel is segítve a munkájukat.
A felhatalmazási törvényről vitáztak a Parlamentben. Semmiben sem engedne a Fidesz, az ellenzék szerint pedig diktatúrát építene Orbán. A kormány célja az, hogy már kedden szavazhassanak a felhatalmazási törvényről, amihez négyötödös felhatalmazás kellett volna. Nem lett meg. Az ellenzék felállva tapsolta meg a védekezésben résztvevőket, de a kormányoldal ülve maradt.
Az egészségügy helyzetéről és a kormányba vetett bizalomról akkor kell beszélni a főpolgármester szerint, “ha elmúlt a baj”.
Önkéntes munkát vállaló hallgatók is besegítenek az egyetemnek.
Szerintük az Országgyűlés akadályoztatása esetén határozatait elektronikus kommunikációs eszköz alkalmazásával is meg tudja hozni.
A politikai elemző szerint a jelenlegi helyzetben nagyon ártalmas az arról szóló vita, hogy a felhatalmazási törvénnyel a kormány diktatúrát akar-e létrehozni. De szerinte ártanak az olyan elképesztő mondatok is, amelyek az ellenzéket azzal vádolják, hogy a vírusnak drukkol.
Hat orvosnál és klinikai munkatársnál mutatták ki eddig a koronavírust Rovó László rektor megbetegedését követően Szegeden, legalább kilencen karanténba kerültek.
Nem tudjuk, hány koronavírus-fertőzött van, de 167-nél jóval több – mondta Orbán. Müller Cecília tisztifőorvos azt mondta, exponenciális növekedésnek nézünk elé. A miniszterelnök újabb gazdaságvédelmi lépéseket jelentett be.
A kétéves gyermek eszméletét vesztette és életveszélybe került.
Ugyan nem mindig a rendeléssel azonos mennyiségben, de a gyógyszerészkamara elnöke szerint folyamatosan tudnak szállítani a gyógyszertáraknak.
Közéleti szereplőként szerinte nem teheti meg, hogy otthon marad, amikor fontos döntések várhatók.
Ihász Sándor nem adott át a nyomozóknak több, a gyilkossággal kapcsolatos bizonyítékot.
Arra kérték a külképviseletek gazdasági attaséit, hogy az akkreditációjuk szerinti országokban járjanak utána, ott beszerezhető-e megfelelő lélegeztetőgép.
Svéd Tamás szerint a lakosságnak "riadtabbnak" kellene lennie a koronavírus miatt, többek között azért, hogy nálunk ne legyenek az olaszországihoz hasonló következmények.
A rakománya – a kormány által rendelt egészségügyi védőfelszerelés – Sanghajból érkezett.
Mennyire bízhatunk annak a kormánynak a válságkezelésében, amely mellesleg nyílt diktatúrát vezet be?
A hivatalos adatok szerint 167-re emelkedett Magyarországon a koronavírussal igazoltan fertőzöttek száma. Egy idős férfi haláláról is tájékoztatott a Nemzeti Népegészségügyi Központ. A kormány hat újabb ponttal egészítette ki a gazdaságvédelmi csomagot. Kövesse itt járványról szóló híreket percről percre!
167-re nőtt a fertőzöttek száma a hivatalos adatok szerint.
Az irodalom, a könyvek, a kultúra a mindennapjai része, hiszen nemcsak kulturális és irodalmi szervezőként, de manapság újságíróként is folyamatosan könyvekkel foglalkozik. A felolvasóestek, brunchok és számos más színes program házigazdájaként mindenki számára ismert Ott Anna idén is tagja az Aegon Irodalmi Díjat odaítélő zsűrinek. Vajon melyik könyv a kedvence? Mikor tud igazán elmélyülten olvasni? Többek között ezekről is megkérdeztük.
A polgármester szerint az eddig meghozott intézkedések nem elegendőek.