Reform helyett felépítettek egy vízfejet – kitálal a HUN-REN-ről a Szegedi Biológiai Kutatóközpont két igazgatója

Több pontot adnak jelenleg a HUN-REN kutatási hálózatban azért, ha egy tudós Kelet-Timorral és Üzbegisztánnal kutat együtt, mint ha magyar–német közös projektben dolgozna, de egyéb abszurd követelményekre, hatalmas adminisztratív vízfejre, a transzparencia és a párbeszéd hiányára is panaszkodik a HVG-nek nyilatkozó két intézetigazgató. Közöljük a 123 kiemelkedő kutatócsoport közös javaslatait is.











„Huszonpár milliók” a VIP-osztályról, hónapokra lerohadó CT, drága központosítás, fentről érkező parancsok – interjú az Uzsoki kórház igazgatójával

„Boldogan bezárnám a térítéses betegellátó osztályt, ha pluszfinanszírozást kapnánk” – mondta a HVG-nek adott interjúban Ficzere Andrea, a Budapesti Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója, a Magyar Kórházszövetség elnökhelyettese. A szakembert kérdeztük a volt fideszes polgármesterről és a VIP-osztályukat érintő ügyekről, várólistákról, szakemberhiányról, fiókba dugott reformokról. És szóba került az is, miért nem volt hangos szakmai tiltakozás a NER-korszakban az egészségügyi kormányzat nyilvánvaló, a betegek gyógyulási esélyeit rontó hibái miatt.