Tetszett a cikk?

A világ vezető gazdaságaiban a cégek jóval nagyobb hangsúlyt fektetnek a munkatársak folyamatos képzésére, mint hazánkban, felismerve, hogy a továbbképzések egyértelműen növelik a cég sikerességét – hangzott el a KPMG-BME Akadémia évnyitóján.

A KPMG és a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) közös üzleti iskolájának most induló harmadik tanévében az eddigi megszokott főként pénzügyi képzések mellett, kiemelt szerepet kapnak a tudásmenedzsmenttel és a HR-ismeretekkel foglalkozó kurzusok. Molnár Károly, a BME rektora a cégspecifikus képzések fontosságát emelte ki, hangsúlyozva, hogy a legképzettebb pályakezdőknek is szükségük van egyrészt cégük saját üzleti megoldásainak és kultúrájának beható ismeretére, másrészt a folyamatos, speciális szakmai képzésekre. Hatékonyságukat jelentősen javíthatja, ha a munkával párhuzamosan szervezett továbbképzéseken szerezhetik meg a szükséges ismereteket.



A KPMG vezérigazgatója, Robert Stöllinger arról beszélt, hogy bár a képzések költségesek, a cégeknek hosszú távon többe kerül, ha nem képzik munkatársaikat: „A megfelelő képzésekre fordított idő és pénz javítja a munka minőségét, a munkafolyamatok hatékonyságát, a vállalatok eredményességét és az ügyfelek, üzleti partnerek elégedettségét. A KPMG szakmai munkatársai számára ezért előírás, hogy egy évben legalább 20 órát, illetve háromévente legalább 120 órát töltsenek szakmai, készségfejlesztő, illetve vezetői továbbképzéseken.”



Nyugat-Európában és az Egyesült Államokban a felső szintű vezetők évente átlagosan 3-8 hetet töltenek különböző továbbképzéseken, és erre átlagosan mintegy 2500 eurót költenek – hangsúlyozta előadásában Juhos Andrea, a DBM nemzetközi karrier-tanácsadó cég a magyarországi irodájának ügyvezető partnere. Hazánkban a képzésekre fordított idő és költség is ennek csak töredéke. Ráadásul szervezett képzésről inkább csak a 100 főnél több munkatársat foglalkoztató, többnyire külföldi tulajdonban lévő cégeknél beszélhetünk, az ennél kisebb vállalatok szinte egyáltalán nem szerveznek formális képzéseket dolgozóiknak.



Juhos Andrea kiemelte, hogy miközben a tréningek jelentőségét egyre többen ismerik fel hazánkban is, főként a kis-és középvállalkozások körében, illetve a közszférában még jelentős a lemaradás, ahol a továbbképzéseket többnyire felesleges, vagy nehezen megtérülő költségnek tekintik.



Tomka János, a KPMG-BME Akadémia társelnöke – és az azt működtető KBA Oktatási Kft. ügyvezető igazgatója – elmondta, hogy az elmúlt tanévben, a finanszírozási nehézségek ellenére, a közigazgatásban is nőtt az érdeklődés a KPMG-BME Akadémia MKI által akkreditált képzései iránt. A főtisztviselői karnak például több mint 120 tagja vesz részt a jelenleg is folyó tudás-, változás- és projektmenedzsment-kurzuson. Egyre népszerűbbek a kihelyezett, cégre szabott képzések is, a témák közül pedig a nemzetközi számviteli standardokkal foglalkozó IFRS-tréningek voltak a leglátogatottabbak.



A most kezdődő tanévben, többek közt, új kurzus indul az uniós támogatások pénzügyi és gazdasági kontrolljáról, az Egyesült Államok adójogáról, az értékesítés hatékonyságának növeléséről, valamint az Amerikában bevezetett, a felelős vállalatirányítás szimbólumává vált Sarbanes-Oxley-törvényről és annak nemzetközi hatásairól.



A tudásmenedzsment-mesterkurzus mintájára új tanfolyam indul a humán tőke fejlesztéséről is. A gyakorlatorientált képzés előadásain kilenc alkalommal, más-más cégek HR-vezetői mutatják be a náluk sikeresen működő módszereket és gyakorlatokat a kiválasztástól kezdve a motiváláson át a teljesítménynövelésig. (hvg.hu)
Megsérült Magyar Péter fia egy hollandiai focikupán

Megsérült Magyar Péter fia egy hollandiai focikupán

Magyarország tökéletes hely arra, hogy kínunkban röhögjünk  

Magyarország tökéletes hely arra, hogy kínunkban röhögjünk  

Navracsics bejelentette, hogy 7,5 milliárd forintból kezdik el megtervezni az észak-balatoni vasútvonal villamosítását

Navracsics bejelentette, hogy 7,5 milliárd forintból kezdik el megtervezni az észak-balatoni vasútvonal villamosítását

Jan-Werner Müller: Ne higgy a kétkedőknek – a tüntetéseknek még mindig van erejük

Jan-Werner Müller: Ne higgy a kétkedőknek – a tüntetéseknek még mindig van erejük