Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Huszonnégyezer új munkahely teremtésére ad pályázati lehetőséget önkormányzatoknak az a Közfoglalkoztatási Program, amelyet szerdai ülésén fogadott el a kormány.
A kormány a programtól a szezonális foglalkoztatási gondok enyhítését várja a leghátrányosabb munkaerőpiaci helyzetben lévők bevonásával, akiknek foglalkoztatottak közzé való visszakerülését is segíteni kívánja. A program a települési önkormányzatok számára teszi lehetővé regisztrált munkanélküliek, illetve aktív korú, szociális segélyen élők napi hat órában történő foglalkoztatását.
Összesen 24 ezer munkahely megteremtésére kapnak pályázati lehetőséget az önkormányzatok oly módon, hogy önerőként a forrás 40 százalékát ők adják, 60 százalékát pedig a kormány. A hatékonyság növelése érdekében koncentrálják a különböző tárcák erre a célra fordítható forrásait.
A hat hónapos – novembertől májusig tartó – programra 7 milliárd forint áll rendelkezésre. A Közfoglalkoztatási Program a téli időszakra teremt tehát munkalehetőségeket, és a forráskoordinációnak köszönhetően a leghátrányosabb területeket helyezi előtérbe. A program keretei között – az eddigi gyakorlattól eltérően – a közfoglalkoztatásban dolgozó munkaerő munkaruhát, utazási költségtérítést és új munkaeszközöket kaphat. Újdonság az is, hogy az önkormányzatok alapfeladatainak ellátásába is bevonhatóak az ily módon foglalkoztatottak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A kormány indokként az állam nemzetközi célkitűzéseinek megvalósítására és a gazdasági kapcsolatok alakulására hivatkozik.
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Megtudtuk: az átláthatóságinak mondott törvény vitáját a frakciónak le kell folytatnia.
Az egész késő esti talkshow-formátum került végveszélybe.
A Tisza Párt elnöke szerint a dolgozószobája helyéről a politikai közösség döntene.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.
Még a magyar kormányfő illiberális politikája sem riasztja el őket.