Meglepően keveset tudnak, ezért félnek a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásától a HR-esek, pedig ha megtanulják az idevonatkozó jogszabályokat, megismerik ezt a társadalmi csoportot, illetve a jó gyakorlatok eredményeit, könnyebben át tudják alakítani saját munkahelyüket.
A megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásával kapcsolatos kérdésekre Oplaznik Gabriella, a Work Force Kft. rehabilitációs üzletágvezetője válaszolt.
- Júniusban indult az első rehabilitációs mentorképzés programjuk HR-esek számára. Hogyan fogadták a képzést és hányan jelentkeztek?
Oplaznik Gabriella: Nyár elején nem jelentkeztek túl sokan, de az induláshoz szükséges 15 fő összejött. A fogadtatás vegyes volt, jellemzően azok jöttek el, akiknek már volt minimális ismerte, és próbálkoztak a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatásával civilekkel, illetve munkaügyi központokkal karöltve. Ebből eredően kevés jó és elégedett hallgatónk volt. Reméljük, a képzés által szerzett tudás ezután hozzásegíti őket, hogy ez ne maradjon így.
- Milyen ismereteket, tudást sajátíthatnak el a HR-esek?
O. G.: A képzés alapja, hogy a HR-es munkatársakkal az integrált foglalkoztatással kapcsolatos munkaügyi szereplők teljes érdekeltségét és hátterét megismertesse. Elfogadva a munkaerőpiac különböző érdekeit, reakcióit és működését, könnyebb rálátást biztosít, hogy ezeket saját munkánk esetében önmagunk, cégünk javára fordítsuk. Ehhez meg kell tanulni az irányadó jogszabályokat, fontos a célcsoport pontos megismerése. Ha ezeket átlátjuk és megtanuljuk reálisan felmérni saját cégünk lehetőségeit, egyértelműen ki tudjuk választani a legoptimálisabb megoldásokat. A témáról bővebben itt olvashat.
Tartalmi partnerünk a HR Portal.