Beugratós kérdések a viselkedés alapú állásinterjún
Adjon frappáns választ a kínos állásinterjú-kérdésekre
„Mik a gyengeségei? Miért hagyta ott az előző állását? Mennyi pénzt szeretne keresni? Miért pont Önt válasszuk?” Számtalan kérdés záporozhat a pályázókra az állásinterjún, azonban mindegyik munkáltató ugyanarra kíváncsi: mennyire illeszkednek a jelölt képességei, gyakorlati tapasztalatai a meghirdetett álláshoz, lelkesedik-e a pozíció iránt, illetve hogyan tud majd beilleszkedni az adott szervezetbe. Gyakori interjúkérdések és hasznos tanácsok.
Öt baklövés, ami miatt más pályázót vesz fel a HR-es
A legtöbb munkáltató megengedheti magának azt a luxust, hogy egy-egy állás betöltésekor válogasson a jól kvalifikált, tehetséges jelöltek között. Ilyenkor a pályázók által elkövetett apróbb hibák felértékelődnek: egy elíráson, helyesírási hibán is múlhat, elnyerjük-e a megpályázott pozíciót. Tanácsok.
Így törheti meg a jeget az álláskereső az interjún
Tippekből és trükkökből sosem elég, ha egy jó állás megszerzése a cél. A kritikus pont egyértelműen az első találkozó. Tanulmányok is igazolják, hogy az interjúztatók az első percekben eldöntik, eséllyel indulhat-e a pályázó, vagy rögtön elbukik.
Elkerülheti a kirúgást, ha állásból keres új állást
Munkaidőben állást keresni, titokban interjúkra járni, a főnöktől újabb és újabb indokkal elkéredzkedni, beteget jelenteni kockázatos lehet. Milyen hibákat nem szabad elkövetni, ha valaki állásból keres új állást?
Álláskereső dilemmája: csak szépítsek, vagy hazudjak is?
Tele van az álláspiac olyan pályázókkal, akik féligazságokkal próbálnak meg bejutni következő munkahelyükre. Szeretnének ugyanis kitűnni az óriási versenyben, amit egy-egy jó pozícióért kell megvívni. Egyesek csak füllentenek, esetleg néhány apróbb részletet elhallgatnak szakmai pályafutásukkal, végzettségükkel kapcsolatban, de szép számmal akadnak olyanok is, akik teljesen félrevezetik a munkáltatókat. Kinek mi fér bele, és mi az, ami már kiveri a biztosítékot a munkáltatóknál?
Így lépjen be felkészülten az állásinterjúra
Életbevágó, miként válaszol az álláskereső, ha az interjún leendő munkáltatója rákérdez: miért az adott szakmát, szakterületet választotta. Érdemes tehát jól átgondolt, személyre szabott válasszal érkezni a személyes beszélgetésre. De milyen szempontokat kell a felkészülésnél figyelembe venni? Tanácsok.