Újabb fordulat Kecskeméten: hasznosítanák az MNB-alapítvány egyik ingatlanát

A HVG úgy tudja, hogy bérleti szerződést kötöttek az MNB-alapítványnak egy olyan kecskeméti épületére, amely korábban a Pallas Athéné Domus Mentis Alapítvány helyi főhadiszállása volt. Az egykori szállodaépületet annak idején nemcsak székháznak használták volna, hanem a kecskeméti egyetem számára kollégiumi férőhelyeket is kialakítottak volna.








A kormány korrigál egy 2 milliárd eurós hibát, még mélyebb szakadékba lökhetik a rezsimalacot

Két friss kormányrendelet alapján az állami földgáz-nagykereskedő (MVM CEENergy) jövőre az év első három és utolsó három hónapjában átveheti a 2022-ben a mostani ár többszörösén betárolt, azóta csak a pénzt emésztő gáztartalékot. A tartalékot így fel lehetne számolni, könyvelési szinten nagy, de egyszeri tétel lenne a CEENergy elkülönített rezsiveszteségében.