Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Január 1-jétől ismét kiróhatja a vámhatóság a vámigazgatási bírságot, amelyet a törvényhozás az uniós csatlakozáskor eltörölt.
2004 óta csökkent ugyan a vámköteles termékek behozatala, de a költségvetésnek így is milliárdos nagyságrendű bevételt hozhat a vámhiány 50 százalékában megszabott mértékű büntetés. Emellett az új évtől az adóhatóságtól a Vám- és Pénzügyőrség Országos Parancsnokságának (VPOP) hatáskörébe került a csomagolóanyagok, az akkumulátorok, a hűtőgépekben használt hűtőfolyadék, a reklámhordozó papírok, az elektronikai termékek és a gumiabroncsok után fizetendő környezetvédelmi termékdíj beszedése és a bevallások ellenőrzése is.
A meg nem fizetett termékdíj miatt kiróható bírság mértékét a termékdíj 100 százalékában határozza meg a jogszabály. Jelenleg 27 ezer vállalkozás fizet környezetvédelmi termékdíjat, de a VPOP becslései szerint 100 ezerre tehető azoknak a cégeknek a száma, amelyeknek ez kötelezettségük lenne. A vámhatóságnak öt évre visszamenőleg van joga az ellenőrzésre, amelynek szigorítását az év második felétől ígéri a VPOP.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.